Kaip skelbia Rusijos veterinarijos ir fitosanitarijos tarnyba („Rosselchoznadzor“), nuo 2015 metų rugpjūčio sulaikyta beveik 12,1 tūkst. tonų augalininkystės ir 453 tonos gyvulininkystės produkcijos, iš jų utilizuota atitinkamai daugiau kaip 11,9 tūkst. tonų ir beveik 436 tonos.
2015 metų liepos pabaigoje Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasirašė įsaką, kuriuo nurodė nuo 2015-ųjų rugpjūčio 6-osios naikinti visus į šalį nelegaliai įvežtus maisto produktus.
Prekybos embargą Rusija paskelbė 2014 metų rugpjūtį, reaguodama Vakarų demokratijų sankcijas, įvestas dėl Rusijos aneksuoto Krymo ir dėl jos paramos separatistams Ukrainos rytuose.
Pirmaisiais Rusijos sankcijų galiojimo metais importo draudimas buvo taikomos daliai svarbiausių maistų produktų – mėsai ir jos produktams, žuvims ir jų produkcijai, pienui ir jo produkcijai, vaisiams ir daržovėms – iš Jungtinių Valstijų, Europos Sąjungos, Australijos, Norvegijos ir Kanados. Po metų šį valstybių sąrašą papildė prie antirusiškų sankcijų prisijungusios Albanija, Juodkalnija, Islandija, Lichtenšteinas, o nuo 2016-ųjų – Ukraina. Nuo praėjusių metų lapkričio embargo prekių sąrašą papildė valgomoji druska.
Rusijos žemės ūkio ministras Aleksandras Tkačiovas neseniai pareiškė, jog embargas vakarietiškai žemės ūkio produkcijai ir maisto produktams galios dar 1-2 metus.
„Maisto importo ribojimas buvo vienas svarbiausių veiksnių skatinant žemės ūkio produkcijos gamybos augimą mūsų šalyje. Tačiau embargas amžinas nebus – dar metus ar dvejus“, – sakė ministras.
„Tačiau embargo atšaukimas, nesvarbu kada tai įvyktų, nereiškia, kad mūsų rinka užsienio gamintojams atsivers vienu metu ir skubiai. Elgsimės atsargiai, sistemingai, pasirinktinai, kad savo rinkai nepakenktumėme, kad išliktų mūsų gamintojų suinteresuotumas didinti produkcijos apimtis“, – pridūrė A.Tkačiovas.