Asociacijos žiniomis, finansavimas savivaldybėms mažės ketvirtadaliu – nuo pernai skirtų 8,030 mln. eurų iki 6,488 mln. eurų. Tokią informaciją, kaip teigiama pranešime, ketvirtadienį perdavė žemės ūkio kanclerė Dalia Minetaitė.
„Ši žinia savivaldybėms perduota trys dienos po to, kai žemės ūkio ministras Bronius Markauskas susitiko su šalies savivaldybių žemės ūkio skyrių vedėjais ir jiems apie tokį mažinimą nė neužsiminė“, – rašoma pranešime.
Anot Lietuvos savivaldybių asociacijos, įsigaliojus ŽŪM siūlomam sprendimui, dauguma savivaldybių turės iš darbo atleisti po 2–4 žemės ūkio specialistus, todėl, kaip teigia organizacija, sumažės paslaugų prieinamumas gyventojams.
Pavyzdžiui, kaimo gyventojai nebegalės pasinaudoti didele dalimi jiems skiriamų Europos Sąjungos ar nacionalinių programų lėšų.
„Pavyzdžiui, kaimo gyventojai nebegalės pasinaudoti didele dalimi jiems skiriamų Europos Sąjungos ar nacionalinių programų lėšų, tai neigiamai atsilieps jų pajamoms bei lems dar didesnę atskirtį tarp miestų ir kaimų“, – nuogąstauja asociacija.
Savivaldybių žemės ūkio skyrių darbuotojų asociacijos pirmininkas Eugenijus Alesius teigia nesuprantantis, kodėl Vyriausybė "silpnina žemės ūkio sektorių", bei stebisi, kodėl finansavimo mažinimo sprendimas buvo priimtas taip greitai.
ŽŪM ir Lietuvos savivaldybių asociacijos atstovai iki rugsėjo 1 dienos ketina parengti išvadą dėl žemės ūkio funkcijų atlikimo ir jų finansavimo tobulinimo.