Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Seimas siūlo Vyriausybei priimti specialiąsias laikinąsias priemones pieno sektoriui gelbėti

Seimas plenariniame posėdyje priėmė Seimo rezoliuciją „Dėl Lietuvos pieno sektoriaus ateities“, kuria siūloma imtis neatidėliotinų ir ryžtingų sprendimų siekiant užtikrinti mūsų šalies pieno sektoriaus ateitį.
Pienas
Pienas

Priimtu dokumentu siūloma kreiptis į Europos Parlamentą ir Europos Komisiją dėl pieno gamintojų ir pieno pramonės gyvybingumo užtikrinimo bei rinkos reguliavimo priemonių nustatymo po pieno kvotų panaikinimo, pieno supirkimo kainų svyravimų mažinimo, kaimo plėtros programų derinimo paspartinimo Europos Komisijoje.

Taip pat, parengti ir pateikti Seimui svarstyti įstatymų, numatančių galimybę riboti būtiniausių pieno produktų mažmeninės prekybos antkainį iki 5 proc. ir šiems produktams taikyti 5 proc. lengvatinį pridėtinės vertės mokestį, projektus. 

Vyriausybei siūloma priimti specialiąsias laikinąsias priemones pieno sektoriui gelbėti 2015–2016 metais.

Pieno gamintojams iš valstybės biudžeto mokamas išmokas susieti su karvių produktyvumu ir su vidutinėmis pieno supirkimo kainomis ES valstybėse narėse.

Taip pat, parengti ir pateikti Seimui svarstyti įstatymų, numatančių galimybę riboti būtiniausių pieno produktų mažmeninės prekybos antkainį iki 5 proc. ir šiems produktams taikyti 5 proc. lengvatinį pridėtinės vertės mokestį, projektus. 

Siūloma parengti ilgalaikę pieno sektoriaus strategiją; steigti pieno rinkos stebėjimo tarnybą; vesti derybas su Lietuvos pieno perdirbimo įmonių vadovais ir akcininkais siekiant integruoti į pieno perdirbimo veiklą pieno gamintojus ir kt.

Žemės ūkio ministerijai parlamentas pasiūlė peržiūrėti ir patobulinti Nacionalinės 2014–2020 metų gyvulininkystės sektoriaus plėtros programos įgyvendinimo 2014–2016 metais veiksmų planą ir užtikrinti jo vykdymą iš skiriamų lėšų; ypač daug dėmesio skirti tiems žemės ūkio kooperatyvams, kurie augina, perdirba ir parduoda žemės ūkio produkciją, ir didinti Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programoje numatytos paramos intensyvumą iki 90 proc., o jauniesiems ūkininkams, kurių investicijų projektuose numatyta plėsti pieno ūkį daugiau kaip 20 melžiamų karvių, intensyvumą didinti iki 80 proc. ir kt.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų