Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Seime – trąšų importą reglamentuojančio įstatymo priėmimas

Seimas penktadienį balsuos dėl Tręšiamųjų produktų įstatymo. Jis gautas sujungus du projektus: vieną iš jų parengė Ūkio ministerija, kitą – konservatoriai Kazys Starkevičius ir Edmundas Pupinis.
Pratybos „Geležinis vilkas 2017“
Žemės ūkis / Alfredo Pliadžio nuotr.

Projekte numatyta, kad į Lietuvos rinką galės patekti tik tam tikrus kokybės reikalavimus atitinkančios trąšos, esančios sąraše, kurį tvirtintų žemės ūkio ministras.

Verslui, kuris prašys trąšas įtraukti į tokį sąrašą, tektų pateikti dokumentus, įrodančius, kad bent trejus metus iš eilės atliekami tyrimai patvirtina jų teigiamą įtaką augalų mitybai, dirvožemio fiziniams, cheminiams, biologiniams rodikliams, o pagal numatomą naudoti paskirtį nekelia pavojaus žmonių bei gyvūnų gyvybei, sveikatai ir aplinkai.

Be to, numatytos didelės baudos už neteisėtai į Lietuvą įvežtas ir iš prekybos nepašalintas trąšas.

Ūkio ministras Virginijus Sinkevičius anksčiau yra teigęs, kad naujas įstatymas apsaugos nuo nekokybiškų trąšų įvežimo.

Praėjusioje Seimo kadencijoje panašus įstatymas buvo priimtas ir po to atšauktas, nes nebuvo suderintas su Europos Komisija, todėl galbūt neatitiko ES konkurencijos ir laisvo prekių judėjimo reikalavimų.

Vietoj jo 2015 metų gegužę žemės ūkio ministras reglamentavo trąšų saugojimą ir apskaitą, tačiau ir šis įsakymas 2017 metų balandį buvo atšauktas.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkui, parlamentarui Ramūnui Karbauskiui priklausantis „Agrokoncernas“ yra vienas didžiausių trąšų importuotojų. Seimo opozicija įtaria, kad jos importuojamos apeinant ES antidempingo muitus. Konservatoriai siūlė Seime steigti specialią komisiją, kuri išsiaiškintų „trąšų reikalus“, bet Seimas tam nepritarė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?