15 diena važiuoja! Metinė prenumerata vos 7,99 Eur+DOVANA
Išbandyti

Viceministras: Briuselis Lietuvos pieno sektorių pradeda vertinti kitaip

Atmetęs Lietuvos prašymą paremti krizėje atsidūrusį šalies pieno sektorių Briuselis situaciją jau pradeda vertinti kitaip, sako žemės ūkio viceministras. Paulius Astrauskas tikisi, kad Lietuvai pakaks argumentų įrodyti, kad šalies pieno ūkiams reikalinga didesnė Europos Sąjungos (ES) parama.
Pienininkų protestas prie Vyriausybės
Pienininkų protestas prie Vyriausybės / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.

„Mano turimomis žiniomis, bent pastaruoju metu jie pradeda vertinti žymiai kitaip ir supranta, kad vidutinė pieno kaina neatspindi tam tikrų sektoriaus gyvybingumo rodiklių ir laukia bent jau kovo statistikos, kaip iš tikrųjų atrodo ta pieno kaina. Atsakymas, kad nebus paramos, nereiškia, kad ateityje jos negalėtų būti. Tikimės, kad pakaks argumentų įrodyti, kad reikalinga didesnė ta parama iš ES struktūrinių fondų“, – trečiadienį Seimo Kaimo reikalų komiteto posėdyje kalbėjo viceministras.

„Kalbame su Briuselio specialistais, eurokomisaru dėl įvairių pagalbos priemonių. Taip, visi girdėjome, kad jau du kartus gavome neigiamą atsakymą, kad parama nebus skirta, tačiau nenuleidžiame rankų, renkame papildomą informaciją, pateikiame mūsų išskirtinai šalies sektoriaus struktūrą kaip faktus, kaip įrodymus, kad jie atkreiptų dėmesį“, – tvirtino P.Astrauskas.

Pasak jo, Lietuvoje ir Latvijoje pieno kaina yra „išskirtinai“ žemiausia, palyginti su ES vidurkiu: „Šiai dienai Bendrijoje greičiausiai vidurkis vyrauja apie 50 centų už kilogramą“.

P.Astrausko nuomone, pieno perdirbimo pramonės nesugebėjimas ūkininkams pasiūlyti didesnės kainos rodo jos neefektyvumą.

„Čia iškyla daug klausimų, kodėl mūsų pieno perdirbimo pramonė yra tokia neefektyvi ir negali mokėti aukštesnės kainos“, – svarstė P.Astrauskas.

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas antradienį Seime teigė, kad pagalba Lietuvai galėtų būti numatyta kitame Europos Komisijos pakete. Jo teigimu, eurokomisaras Januszas Wojciechowskis jau anksčiau pasakė nematantis galimybės skirti paramos, tačiau ministrų taryba dar svarstys šį klausimą ir tikimasi, kad jis bus įtrauktas į pagalbos paketą.

K.Navickas teigė, kad šįkart derybose dėl paramos pieno sektoriui Lietuva kooperuojasi su Latvija, kurios ūkininkai į Lietuvą dabar atveža trečdalį savo žaliavinio pieno, nes ten, skirtingai negu Lietuvoje, nėra „tokios apimties pieno perdirbimo pajėgumų“.

Lietuva sunkumų patiriantiems šalies pieno gamintojams EK prašė skirti po 18,6 mln. eurų paramos per ketvirtį, kol kainos normalizuosis.

Siekiant stabilizuoti krizinę situaciją sektoriuje, Žemės ūkio ministerija gamintojams iš valstybės biudžeto skyrė 8 mln. eurų paramos už laikomas karves, tuo metu ūkininkai prašo bent 40 mln. eurų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais