„Ne tai, kad susitarę – aš to nenoriu įtarinėti – aš tokį galiu turėti įtarimą, kad ūkininkai gavo kompensaciją tiek iš valstybės biudžeto, tiek iš Europos Sąjungos biudžeto ir valstybės biudžeto ir nori nenori pradedi galvoti, kad dėl to ir buvo sumažintos pieno supirkimo kainos, kadangi žinojo, kad vasario 10-11 dienomis bus išmokėta kompensacija. Tik tokį įtarimą galiu turėti, nes tikrai nematau, kodėl turėjo mažėti kainos sausio ir vasario mėnesiais“, – LRT radijui penktadienį sakė V.Baltraitienė.
Nematau, kodėl turėjo mažėti kainos sausio ir vasario mėnesiais, – LRT radijui penktadienį sakė V.Baltraitienė.
Trys perdirbimo įmonės ministerijai penktadienį pateikė superkamo pieno kainas, bet, pasak ministrės, nepaaiškino, kodėl jos sumažėjo.
Anot jos, ministerija negalėtų pakeisti situacijos, jei paaiškėtų neskaidrūs susitarimai tarp perdirbėjų. Tai padaryti galėtų tik Konkurencijos taryba.
„Vienintelė institucija – Konkurencijos taryba ir labai keista, kad nesulaukiam iš jos pagalbos, jau daugiau nei pusę metų sprendžiant šiuos klausimus“, – aiškino ministrė.
Kitą antradienį V.Baltraitienė susitiks su perdirbėjais ir aptars pieno supirkimo kainų mažėjimo priežastis.
Pieno supirkimo kainos nuo rugpjūčio smuko maždaug 30 proc.
Vasarį pieno supirkimo kainos iš esmės nekito ir šiuo metu siekia maždaug 18-19 euro centų. Kainos ėmė kristi po to, kai Rusijai rugpjūtį įvedė maisto ir žemės ūkio produktų importo embargą.
Nacionalinė mokėjimo agentūra išmokėjo 22,54 mln. eurų paramą nuo Rusijos embargo nukentėjusiems pieno gamintojams.