Pasak jo, Briuselis girdi valstybių narių argumentus dėl laikinos pagalbos pratęsimo, o sprendimas bus priimtas artimiausiu metu.
„Kiaulienos sektorius turi ir pats reaguoti į produkcijos perteklių, mažinti gamybą – tai nėra itin ilgo ciklo sektorius“, – Žemės ūkio ministerijos pranešime sakė V.Sinkevičius, pavaduojantis susirgusį žemės ūkio komisarą.
EK narys pripažino, kad situacija kiaulienos sektoriuje yra sudėtinga ir patikino, kad EK labai atidžiai seka situaciją ir imsis veiksmų, kai tik tai bus būtina.
Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas Briuselyje įvykusioje Žemės ūkio ir žuvininkystės ministrų taryboje paragino EK finansiškai padėti rinkos sutrikdymo paveiktam kiaulininkystės verslui.
„Būtina skubiai imtis priemonių situacijai ES kiaulienos sektoriuje stabilizuoti ir duoti aiškų signalą, kad kiaulių augintojai nepaliekami likimo valiai“, – taryboje sakė K.Navickas.
Anot jo, valstybėms narėms reikėtų leisti savo ūkininkams teikti didesnę laikiną valstybės pagalbą.
Lietuvos iniciatyvą palaikė Austrijos, Belgijos, Bulgarijos, Kroatijos, Kipro, Čekijos, Estijos, Prancūzijos, Graikijos, Vengrijos, Latvijos, Lenkijos ir Slovakijos žemės ūkio ministrai.