ŽŪM siūlo ūkininkams kompensuoti laukinių paukščių padarytą žalą

Migruojantiems vandens paukščiams kasmet nusiaubiant ūkininkų laukus, Žemės ūkio ministerija siūlo, kad paukščių padaryta žala būtų kompensuojama taip pat, kaip ir laukinių gyvūnų.
Kombainas laukuose
Kombainas laukuose / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Pasak ministro Kęstučio Navicko, žalos įvertinimo ir kompensavimo mechanizmas turėtų būti kuo paprastesnis.

„Medžiojamųjų gyvūnų padaryta žala atlyginama pagal Medžioklės įstatymą. Laisvėje gyvenančių saugomų rūšių laukinių gyvūnų padarytą žalą atlygina valstybė. Tačiau žąsys, gulbės, gervės nėra medžiojamieji gyvūnai, bet kartu šie paukščiai nėra saugomi, todėl iki šiol nėra kaip kompensuoti žalą“, – pranešime sakė jis.

Ministerijos duomenimis, Lietuvoje migruojančių vandens paukščių kasmet daugėja o kartu daugėja ir ūkininkų skundų dėl jų daromos žalos. Paukščiai išlesa pasėlius ir ūkininkai nepajėgia nuo to apsisaugoti.

Ministerija pritaria Seimo Kaimo reikalų komiteto siūlymui Aplinkos ministerijai inicijuoti Medžioklės įstatymo pataisas, papildant žalą darančių gyvūnų sąrašą, į kurį būtų įtrauktos gervės, laukinės žąsys ir gulbės.

Žalą pasėliams siūloma apskaičiuoti pagal tą pačią metodiką, pagal kurią nustatoma šernų ar kanopinių gyvūnų padaryta žala. Priėmus įstatymo projektą, reikėtų keisti ir šią metodiką. Siūloma, kad žala būtų atlyginama iš savivaldybių fondų, skirtų kompensuoti įvairius ūkininkų patirtus nuostolius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis