Klaipėdos pietinėje miesto dalyje, I.Simonaitytės gatvėje, gyvenanti Kristina ir jos sutuoktinis šiais metais jau gavo 12 pranešimų apie paskirtas baudas dėl automobilių statymo. Moteris pasakojo, kad kaimynai stebėjosi – 30 metų niekam neužkliuvo ant šaligatvių ankštuose kiemuose stovinčios mašinos.
Prieš šventes mokės baudas
„Norėdama sukaupti didelį biudžetą, kuris buvo prarastas karantino metu, valstybė nusprendė „bauduoti“ automobilius, stovinčius Klaipėdos kiemuose. Žmonės, gyvenantys mūsų rajone po 30 metų ir daugiau, teigia, jog niekada nėra gavę baudų už stovėjimą kieme ant šaligatvių, nes automobiliai statomi tvarkingai, paliekama dalis praeiti pėstiesiems“, – pasakojo Kristina. Pastaraisiais metais buvo masiškai baudžiami gyventojai, automobilius pastatę ant šaligatvių.
Moters šeima turi du automobilius. Šiais metais jie su vyru jau gavo 12 baudų. Ji piktinosi, kad apie paskirtą baudą išsyk nepranešama. Pirmasis pranešimas ateina po gana ilgos pertraukos. Per tą laiką, kol žmogus neįtaria esąs nubaustas, gauna naujų baudų. Taip, anot Kristinos, gyventojui nesuteikiama proga pasitaisyti ir jis toliau žlugdomas.
„Mūsų atveju – rugpjūčio mėnesį šeima laukė pagausėjimo. Vyras dirbo iš namų ir mūsų mašinos didžiąją laiko dalį stovėjo kieme nejudinamos. Dėl COVID-19 žmonės raginami dirbti iš namų, o kai kas ir neteko darbo. Dėl to padaugėjo kiemuose automobilių, aikštelės užpildytos, o policija nusprendė pasitaisyti“, – kalbėjo Kristina.
Kiek vėliau ji sužinojo, kad kol gimdė, už paliktą kieme automobilį jai paskirta bauda. Rugsėjį, kol šeima rūpinosi mažyle, automobiliai stovėjo nejudinami. Per tuos kelis mėnesius susidarė baudų už 270 eurų.
Lapkritį šeima vėl buvo informuota apie baudas. „Artėjant gražiausioms metų šventėms vietoje kalėdinių dovanų gavome visą puokštę baudų, kurias dabar iki gruodžio 31-osios turime susimokėti už rugsėjį. Ar tai normalu?“ – piktinosi klaipėdietė.
Policija: taisyklės galioja visiems
„Reikia suprasti: policija nežino, ar kas dirba iš namų, ar mažus vaikus augina. Ne tai svarbu. Reikia prašyti ne baudų neskirti, o nedaryti pažeidimų. Yra taisyklės, kaip turi būti statomi automobiliai ir jų reikia paisyti“, – situaciją komentavo Klaipėdos apskrities Vyriausiojo policijos komisariato atstovė Andromeda Grauslienė.
Anot jos, policija gauna gausybę pranešimų apie pažeidimus Klaipėdos kiemuose. Automobiliai statomi ant šaligatvių, žaliųjų vejų, žaidimų aikštelėse.
„Nėra taip, kad būtų rengiami reidai. Pareigūnai gauna nuotraukas ar skundus iš kitų gyventojų ir reaguoja. Tiesa, būna, kad nuvykę pagal iškvietimą, tarkime, dėl smurto artimoje aplinkoje, ir pamatę, kad kieme sustatyti automobiliai pažeidžia taisykles, sureaguoja“, – aiškino atstovė spaudai.
Ji patikino, kad policija neturi tikslo surinkti daugiau baudų, siekiama, kad būtų tvarka.
„Pažeidimų mastas yra be proto didelis. Tūkstančiai pranešimų. Todėl natūralu, kad pranešimai apie skirtas baudas ateina po kelių savaičių ar mėnesių“, – aiškino A.Grauslienė.
Ji prisiminė atvejį, kaip į pareigūnus kreipėsi vienos įmonės vadovas. Vyriškis pasipiktino, pamatęs, kad jo įmonei paskirtų baudų dydis jau siekia per 500 eurų. Paaiškėjo, kad ilgą laiką jis tiesiog nereagavo į pranešimus apie įmonės automobilius vairavusių darbuotojų pažeidimus.
Užsibrėžtas baudų surinkimo planas – viršytas
Klaipėdos savivaldybės Administracinės veiklos poskyrio vedėjas Marius Poimanskis tikino, kad ir savivaldybės viešosios tvarkos prižiūrėtojai savo iniciatyva nedaro reidų kiemuose. Reaguojama į pranešimus, kurių – daugybė.
„Reikia suprasti. Vieni gyventojai nori matyti po langais žalią veją. Kiti ieško, kur įterpti automobilį. Esame gavę skundą, kai automobilis buvo pastatytas prie pat laiptinės. Taip, kad gyventojai negalėjo atidaryti durų. Štai ir dabar gavome nuotrauką, kaip pastatytas „Mercedes“ centrinėje miesto dalyje. Du automobilio ratai – vaikų smėlio dėžėje“, – teigė pašnekovas.
Anot jo, šiais metais buvo numatyta, kad savivaldybė iš baudų gautomis pajamomis miesto biudžetą papildys 400 tūkst. eurų. Per dešimt šių metų mėnesių buvo surinkta per 404 tūkst. eurų.
Tai ir baudos už greičio viršijimą, kurį fiksavo stacionarūs greičio matuokliai, ir dėl netvarkingo automobilių statymo, ir dėl reklamos pažeidimų ir kt.