Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

5 svarbiausios programėlės keliaujantiems kemperiu

Kelionių ir atostogų išsiilgę žmonės jau kuria planus laisvės vasarai ir kelionėms po Lietuvą, Europą ar dar tolimesnes šalis. Ir nors laisvų apgyvendinimo įstaigų rasti darosi vis sunkiau, išeitis visada yra – ar išsinuomoti kemperį, ar tiesiog į automobilio bagažinę įsimesti palapinę. Kad ir kokia kelionė laukia, svarbiausia jai tinkamai pasiruošti, o tai padaryti padės jūsų išmanusis.
Kauno Lampėdžių kempingas
Kauno Lampėdžių kempingas / Mariaus Vizbaro / 15min nuotr.

„Namuose žmonės jau atsibuvo, todėl šios vasaros kryptis aiški – gamta. Kelionės pobūdį ir kryptį kiekvienas renkasi pagal savo poreikius ir pomėgius, visgi vienas patogiausių būdų pažinti Lietuvą ar net kaimynines šalis yra kemperis: juo keliaujant nereikia nuolat kraustyti lagaminų, lengvai galima pasiekti atokiausius kampelius ir nereikia skubėti į numatytą nakvynės vietą, nes jūsų „viešbutis“ keliauja su jumis“, – pastebi „Telia“ telefonų kategorijos vadovė Rimantė Marcišauskienė.

Taigi nors jos atrinktos programėlės gali praversti daugeliui keliautojų, jos pirmiausia orientuotos į tuos, kurie svarsto ar net ruošiasi riedėti ant keturių ratų. Arba daugiau, priklauso nuo kemperio rūšies.

1. „PackPoint“ – kad nieko neužmirštumėte. Kiek ir kokių daiktų reikia pasiimti, priklauso nuo daugybės faktorių: kur ir su kuo keliaujate, ką planuojate veikti, koks bus oras, kokie jūsų pačių poreikiai... O jei kelionė ilgesnė ir planuojate aplankyti kelias skirtingas vietas, sąrašas gali išsitęsti kone iki begalybės.

Kad nieko neužmirštumėte, į pagalbą skuba programėlė „PackPoint“. Įvedus numatomą kelionės tikslą ir ką ketinate veikti, programėlė automatiškai patikrina orų prognozę ir pateikia pirminį sąrašą daiktų, kurių gali prireikti. Žinoma, sąrašas nėra baigtinis, jį galite trumpinti ir pildyti, o artėjant atostogoms, darbostogoms ar kitai išvykai beliks sudėti varneles.

Patogu ir tai, kad sąrašu galima dalintis su kitais žmonėmis, taigi antroji pusė ar draugai, su kuriais planuojate išvyką, žinos, ką jūs pasiimsite, o ką galite ir užmiršti.

Programėlę nemokamai galima atsisiųsti tiek iš „Google Play“, tiek iš „Apple App Store“ parduotuvių, ir reklamomis ji naudotojų neerzina. Mokama „Premium“ versija siūlo keletą papildomų galimybių, pavyzdžiui, kurti naujus ir redaguoti esamus šablonus, sinchronizuoti duomenis su „TripIt“ ir „Evernote“.

2. „Park4night“ – vieta nakvynei. Keliaujant kemperiu bet kur sustoti ir įsikurti nakčiai daugelyje Europos šalių nėra leidžiama. Todėl mėgstantys tokį keliavimo būdą jungiasi į bendruomenes ir dalinasi savo atradimais.

Bene didžiausia ir populiariausia tokio pobūdžio programėlė Europoje „Park4night“ („Google Play“, „Apple App Store“) padės atrasti geriausią vietą nakvynei su kemperiu. Čia sužinosite, kur namai ant ratų laukiami, kokios lankytojams siūlomos paslaugos (nuo vandentiekio, elektros ir nuotekų iki laužavietės, „Wi-Fi“ ir žaidimų), kiek visa tai kainuoja, taip pat vietovę galėsite įvertinti peržiūrėję nuotraukas ir lankytojų atsiliepimus.

Bazinė programėlės versija yra nemokama, o jei jums svarbu, kad ji veiktų ir neprisijungus prie interneto, teks įsigyti mokamą versiją.

3. Kai transportas kojos ar dviratis – „iOverlander“. Dar viena keliautojų pamėgta ir vertinama programėlė – „iOverlander“ („Google Play“, „Apple App Store“). Tiesa, ji pirmiausia orientuota į žygius pėsčiomis ar dviračiu.

Čia rasite artimiausias stovyklas ir kitas vietas, kur galima įsmeigti palapinės kuoliukus, taip pat apgyvendinimo ir maitinimo paslaugas siūlančių įstaigų, mechanikų. Programėlė gali išgelbėti ir prireikus pasipildyti vandens ar dujų balionėlio atsargas.

Artimiausių įstaigų galima ieškoti tiek sąraše, tiek žemėlapyje, taip pat pateikiama informacija apie jas, nuotraukos. Programėlė veikia savanorystės principu, taigi ją pildyti ir palikti atsiliepimus kviečiami visi keliautojai.

4. Susiplanuokite kelionę su „Sygic Travel Trip Planner“. Keliones vieni planuoja naudodamiesi „Google“ žemėlapiu, kiti – atmintimi, dar kiti tiesiog leidžiasi į kelią ir ieško staigmenų. Arba galima atsisiųsti specialiai tam skirtą programėlę, tokią kaip „Sygic Travel Trip Planner“ („Google Play“, „Apple App Store“).

Joje įtraukta informacija apie daugiau nei 20 milijonų skirtingų vietų visame pasaulyje, nuo lankytinų vietų, muziejų ir parkų iki kavinių, restoranų ir paplūdimių. Daugeliu atvejų greta trumpo aprašymo pateikiamos nuotraukos, darbo valandos ir kita keliautojams naudinga informacija.

Kelionės maršrutą ir norimas aplankyti vietas galima rinktis tiek iš automatiškai sugeneruoto sąrašo jūsų pasirinktoje vietovėje, tiek žemėlapyje. Naudinga ir tai, kad kelionę galima planuoti dienomis, o kaskart įtraukus papildomą objektą programėlė įvertina važiavimo laiką ir tai, kiek galite jame praleisti – tai itin pravartu mėgstantiems tiksliai planuoti savo laiką.

Mokama programėlės versija veikia be interneto ryšio, nerodo reklamų ir turi dar kelis nedidelius privalumus.

5. „Gaia GPS“: pasiruoškite žygiui. Yra daugybė navigacijos programėlių, kurios padeda rasti kelią kemperiu ar automobiliu. Tačiau jei esate iš tų, kurie mėgsta mesti kelią dėl takelio ir tyrinėti atokiausias miškų glūdumas, stepes ar kalnus – jums padės „Gaia GPS“ („Google Play“, „Apple App Store“).

Šioje programėlėje rasite takelius, žygių trasas, kūlgrindas ir kitus mažiau ištyrinėtus bei turistų numindžiotus maršrutus. „Gaia GPS“ leidžia planuoti išvykas ir kurti savo maršrutus, pasižymėti stovyklavietes ir lankytinas vietas, arba naudotis kitų žmonių jau sukurtais maršrutais ir palikti savo atsiliepimus, patarimus keliautojams.

Kad jūsų žygiai neliktų užmaršty, programėlės žemėlapyje galite sekti ir išsaugoti įveiktą kelią, įkoptas viršūnes ir kitus pasiekimus – taigi grįžę po atostogų galėsite ne tik papasakoti, bet ir parodyti, ką išties nuveikėte.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos