Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

7 įdomūs faktai apie vairavimo egzaminus kitose šalyse – nuo „Kinder“ siurprizo iki nuosavo automobilio

Lietuvoje būsimus vairuotojus egzaminuojanti įmonė „Regitra“, siekdama gerinti egzaminavimo kokybę, nuolatos keičiasi žiniomis su kitomis valstybėmis ir įgyvendina gerosios praktikos pavyzdžius. Organizacijos specialistai dažnai lankosi įvairiose šalyse ir savo akimis stebi, kaip ten vyksta vairavimo egzaminai. Anot jų, kai kurie faktai priverčia nustebti, o kartais tiesiog nusišypsoti, rašoma pranešime.
„Regitra“
„Regitra“ / Luko Balandžio / 15min nuotr.

„Regitra“ priklauso Tarptautinei vairuotojų egzaminavimo komisijai (CIECA), kurios tikslas – pagerinti vairavimo kokybę egzaminuojant vairuotojus ir taip prisidėti prie saugaus eismo keliuose. Kaip teigė „Regitros“ generalinio direktoriaus pavaduotojas ir CIECA ekspertų-patarėjų grupės narys Saulius Šuminas, Lietuvoje organizuojami vairavimo egzaminai tarptautinėje arenoje yra puikiai vertinami.

„Džiugu, jog kitos šalys Lietuvą laiko pavyzdžiu ir nuolat konsultuojasi bei prašo pasidalyti savo patirtimi. Pavyzdžiui: šiuo metu Prancūzija, Belgija, Portugalija ir Norvegija domisi egzaminų filmavimo galimybe, o mes šiuo klausimu turime sukaupę jau nemažai patirties. Nors dauguma šalių juda link panašaus egzaminų standarto, vis dėlto pastebėjome ir tikrai įdomių niuansų“, – sakė S. Šuminas.

Taigi dalijamės įdomiausiais faktais, kuriuos užfiksavo „Regitros“ specialistai keliaudami po pasaulį:

Kipras

„Regitroje“ egzaminą laikančiam būsimam vairuotojui sistema egzaminuotoją parenka automatiškai. Kipras turi išradingesnį būdą – asmuo egzaminuotoją atsitiktiniu būdu išsirenka ištraukdamas jo vardą tiesiog iš Kinder siurprizo.

Regitros nuotr./Vairavimo egzaminas Kipre
Regitros nuotr./Vairavimo egzaminas Kipre

Prancūzija

Kaip rodo praktika, neišlaikęs egzamino asmuo kartais gali ne juokais įpykti. Šį faktą itin rimtai vertina Prancūzija. Šioje šalyje egzamino rezultatas asmeniui yra pranešamas tik kitą dieną elektroniniu paštu, taip siekiant apsaugoti egzaminuotoją nuo galimo smurto.

Tunisas

Tunise egzaminas pirmiausia vyksta realiame eisme, o tik tuomet atliekami specialieji manevrai aikštelėje. Taip yra dėl to, jog pirmiausia norima įsitikinti, ar žmogus bent kiek geba vairuoti ir ar neapgadins kitų automobilių.

Beje, Tunise per egzaminą gali pasitaikyti rimtų kliūčių. Lietuvoje laikant egzaminą, dažniausiai tenka reaguoti į pėsčiųjų bei kitų vairuotojų, na, kartais ir į tokių keturkojų, kaip šunys ar katės, elgesį. O štai Tunise praktikos egzamino metu pasitaiko dar „įvairesnių“ eismo dalyvių.

Regitros nuotr./Vairavimo egzaminas Tunise
Regitros nuotr./Vairavimo egzaminas Tunise

Kosovas

Įdomu tai, jog Kosove vairuotojų egzaminavimo centrai yra įsikūrę autobusų stotyse, nes po karo nebuvo galimybės rasti tinkamų patalpų. Laikyti egzaminus eisme labai sudėtinga, nes stinga kelio ženklų. Pasirodo, jie dažniausiai pavagiami ir priduodami kaip vertinga žaliava.

Kanada

Ši šalis patenka į įdomiųjų sąrašą dėl to, jog Kanadoje egzaminai laikomi savo arba išsinuomotu automobiliu, kuris pažymimas tik skiriamuoju ženklu. Kitaip tariant, egzaminas yra laikomas tokiu automobiliu, kuriame nėra jokių papildomų įtaisų, tad siekiant išvengti pavojingų situacijų, egzaminuotojui nelieka nieko kito, kaip tik griebti už vairo. Galbūt dėl šios priežasties Kanadoje beveik visi praktikos egzaminai vyksta su automobiliais, kurie turi automatinę pavarų dėžę.

Regitros nuotr./Vairavimo egzaminas Kanadoje
Regitros nuotr./Vairavimo egzaminas Kanadoje

Gruzija

Dar 2017 m. čia praktikos egzaminai vyko tik tam specialiai skirtose aikštelėse. Na, o nuo šiol nuspręsta leisti būsimiems vairuotojams savo įgytus įgūdžius pademonstruoti realaus eismo sąlygomis.

Norvegija

Laikant A kategorijos egzaminą „Regitroje“, egzaminuotojas būsimą motociklininką lydi sėdėdamas automobilyje, tarp jų palaikomas radijo ryšys. Štai Norvegijoje egzaminuojamajam tenka dalytis vienu motociklu kartu su egzaminuotoju. Pastarasis turi papildomus motociklo valdymo įtaisus.

Regitros nuotr./Vairavimo egzaminas Norvegijoje
Regitros nuotr./Vairavimo egzaminas Norvegijoje

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais