Kelionė viešuoju transportu Vilniuje sukėlė abejonių: „Žmonės susigrūdę, užimtos ir stovimos, ir visos sėdimos vietos“

Antradienį į redakciją kreipėsi vilnietė, kuriai antradienio kelionė viešuoju transportu kiek apkarto. Kaip pasakoja moteris, autobusas buvo sausakimšas, o į darbą dėl pasikeitusių transporto tvarkaraščių ji vėlavo bene pusvalandį. Už Vilniaus viešojo transporto tvarkaraščius atsakinga SĮ „Susisiekimo paslaugos“ tikina, kad šiuo metu ir patys vilniečiai, atsižvelgdami į vykstančius pokyčius, turėtų atsakingiau planuotis keliones, o antradienio vakarą įmonė paskelbė apie piko metu atnaujinamus tvarkaraščius.
Vilniaus viešasis transportas
Vilniaus viešasis transportas / VT nuotr.

Temą siūlykite gazas@15min.lt

„Vėlavau į darbą pusvalandį ir sumokėjau dvigubai daugiau už talonėlius, žmonės susigrūdę, užimtos ir stovimos, ir visos sėdimos vietos. Apie saugumą net pagalvot sunku“, – pasakojo moteris.

Autobuso ji laukė ir važiavo nuo Žaliojo tilto stotelės.

Kaip teigia SĮ „Susisiekimo paslaugos“ komunikacijos vadovė Miglė Bielinytė, keleivių srautai viešajame transporte smarkiai sumažėjo, todėl buvo pakeista dalis tvarkaraščių. Toliau situacija bus stebima ir, jei prireiks, tvarkaraščiai bus koreguojami.

„Keleivių srautai viešajame transporte jau sumažėjo 70 proc. Atidžiai peržiūrėję visus maršrutus ir srautus, nuo šios savaitės pakeitėme dalies viešojo transporto tvarkaraščius, kai kurie maršrutai laikinai sustabdyti. Situaciją kasdien stebėsime ir toliau – pavyzdžiui, po vakar įvestų pokyčių šiandien rytinio piko metu matėme maršrutų, kuriuose keleivių buvo daugiau. Operatyviai reaguosime ir ten, kur matysime poreikį, atliksime papildomus pakeitimus – pridėsime transporto priemonių, padidinsime jų talpą, kad kelionės būtų saugios.

Iš esmės Vilnius imasi priemonių mažinti žmonių mobilumą mieste. Pagrindinis tikslas tokiomis aplinkybėmis yra viešuoju transportu užtikrinti būtiną judėjimą, kurio negalima atidėti, be to, kad keliauti būtų saugu – žmonės galėtų laikytis atstumo. Taip pat siekiame, kad viešojo transporto organizavimas būtų efektyvus, mieste nekursuotų tuščios transporto priemonės.

Vilniečiai ir toliau galės nuvykti ten, kur neatidėliotina, pavyzdžiui, į gydymo įstaigas ar darbą. Tačiau bet koks išėjimas iš namų be skubaus reikalo kelia riziką, todėl darkart raginame likti saugioje aplinkoje. Viešasis transportas tam tikra prasme solidarizuojasi ir dėl to kursuos rečiau. Iš esmės visą judėjimą būtina planuotis dar atsakingiau, iš anksto susižiūrėti tvarkaraščius, kurie prisitaikant prie aplinkybių keičiasi dažniau nei įprastai“, – komentavo M.Bielinytė.

Piko metu – daugiau autobusų

Jau antradienio vakarą „Susisiekimo paslaugos“ socialinio tinklo Facebook paskyroje paskelbė, kad visgi piko metu kursuos daugiau autobusų ir troleibusų.

„Mūsų atsakomybė ne tik užtikrinti judumo paslaugas Vilniuje, bet ir reaguoti į situacijas čia ir dabar. Matome, kad dalyje maršrutų keleivių šiandien buvo daugiau, laikytis saugaus atstumo tapo sudėtingiau. Todėl jau nuo trečiadienio būtent rytinio ir vakarinio piko metu:

  • Dažniau kursuos 1G, 2G, 4G, 5G greitųjų maršrutų, 7, 40, 50 maršrutų autobusai ir 2 maršruto troleibusai.
  • 10, 46, 115 autobusų maršrutuose važiuos didesnės talpos autobusai.

Saugiausia namuose, nepamirškime. Suprantame, kad tam tikros kelionės yra būtinos – į darbą, gydymo įstaigas ar kitais neatidėliotinais reikalais“, – skelbia „Susisiekimo paslaugos“.

Keliones ragina planuotis iš anksto

Vilniečių prašoma keliones viešuoju transportu planuotis iš anksto. Raginama pasirinkti mažiau užpildytus maršrutų reisus, o judėjimo laikus patogu sekti čia.

„Iš esmės visą judėjimą būtina planuotis dar atsakingiau, iš anksto susižiūrėti tvarkaraščius, kurie prisitaikant prie aplinkybių keičiasi dažniau nei įprastai. Naujausi viešojo transporto tvarkaraščiai visada skelbiami čia.

Taip pat pasikeitimus rasite programėlėse m.Ticket, Trafi, teirautis galima ir telefonu 8 5 210 7050. Pačiose stotelėse esančių tvarkaraščių laikinai stebėti nereikėtų – karantino metu pagal realius keleivių srautus jie keičiami dažniau nei įprastai, todėl kaskart atnaujinti tvarkaraščius stotelėse nėra efektyvu“, – aiškino M.Bielinytė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis