Vidutinis atlyginimas Lietuvoje pastaruoju metu sparčiai kilo ir (į rankas) II ketvirtyje pasiekė 1116,2 Eur. Palyginkime šį skaičių su „klevo lapų“ kaštais. Juos sudaro dvi dedamosios: išlaidos KET teorijos kursui bei vairavimo pamokoms ir suma, kurią būsimieji vairuotojai moka „Regitrai“ už egzaminus ir vairuotojo pažymėjimą.
„Regitros“ kainos
Emilija Bardauskienė, „Regitros“ atstovė primena, kad norint įgyti populiariausios B kategorijos vairuotojo pažymėjimą, reikia išlaikyti teorijos ir praktikos egzaminus. Teorijos egzamino kaina yra 10 Eur, o praktikos – 41,26 Eur. Na, o vairuotojo pažymėjimo išdavimas bendra tvarka, t. y. per 10 d. d., kainuoja 14,19 Eur. Jei klientas pageidauja, dokumentas gali būti pristatytas į paštomatą arba per kurjerį atitinkamai už 2,70 Eur ir 3,40 Eur.
Taigi išlaidos „Regitroje“, pasirinkus ekonominį variantą, siekia 65,45 Eur. Bet prieš tai būtina pabaigti vairavimo kursus ir išlaikyti egzaminą vairavimo mokykloje.
Kiek kainuoja pasiruošti vairavimo egzaminui
Solveiga Dambrauskaitė-Bakutienė, žinoma vairavimo pedagogė ir knygos „100 patarimų kaip išlaikyti vairavimo egzaminą“ autorė, padėjo suskaičiuoti, kiek būsimieji vairuotojai investuoja į mokslus:
„Vairavimo kursų kainos skirtinguose miestuose skiriasi. Vilniuje B kategorijos pilnas kursas kainuoja apie 450 Eur, o Kaune – apie apie 380 Eur. Papildomos pamokos kainuoja abiejuose miestuose panašiai – apie 35 Eur. Mokantiems vairuoti su automatine pavarų dėže pamokų kainos gali būti brangesnės apie 15 – 20 procentų“.