Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Automobilių pardavimo ekspertas: tvarkingi dokumentai – ramūs jūsų nervai

Tvarkingi dokumentai – svarbiausia vykdomų sandorių dalis, galinti užtikrinti garantiją ir teisinį saugumą įvykus sandoriui. Tai galioja ir naudotų automobilių prekyboje. Automobilių pardavimo ekspertas Paulius Valiukėnas įvardijo esminius dokumentus, kurie yra privalomi, norint ne tik saugiai įsigyti norimą automobilį, bet ir išvengti ateityje galinčių tykoti nemalonumų, rašoma pranešime.
Kauno automobilių turgus
Kauno automobilių turgus / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Ne paslaptis, jog pirkėjai, įsigyjantys naudotą automobilį, norėdami kuo greičiau sutvarkyti reikiamus dokumentus jų analizei neskiria per daug dėmesio. Anot UAB „Longo LT“ vadovo P.Valiukėno, be tvarkingai užpildytų dokumentų gali ne tik kilti problemų „Regitroje“ registruojant automobilį, bet ir vėliau, ginčo atveju, siekiant teisybės. Nepatogios situacijos kainuoja dar daugiau nervų ir laiko.

„Tvarkingą dokumentalią automobilio pirkimo sandorio dalį sudaro pirkimo–pardavimo sutartis, PVM sąskaita faktūra, priėmimo perdavimo aktas ir garantijos sąlygos. Tai esminiai, didelę svarbą turintys dokumentai, pirkėjui suteikiantys garantiją, jog įsigyjamas automobilis yra tokios būklės, apie kokią teigia pardavėjas, be jokių paslėptų defektų”, – sako jis.

Kalbėdamas apie pirkimo-pardavimo sutartis P.Valiukėnas atkreipia dėmesį, jog jos dažnai, ypač įsigyjant mašinas iš fizinių asmenų, yra nuvertinamos. Esą tai nereikalinga. Pirkėjas nesidomi, kokią vertę turi šis dokumentas – bent jau iki tol, kol pats nesusiduria nesklandumais.

„Pirkimo–pardavimo sutartyje turi būti nurodyti pagrindiniai pirkėjo ir pardavėjo duomenys, automobilio duomenys bei tikra suma, už kurią perkamas automobilis. Šiuos punktus detaliai sekti privalo kiekvienas automobilio pirkėjas, kadangi pasitaiko, jog nesertifikuotų automobilių pardavėjai pirkimo–pardavimo sutartyje įrašo mažesnę sumą. Tuomet klientui kyla rizika, kad gedimo atveju arba norint grąžinti automobilį jis atgaus tik tą sumą, kuri nurodyta sutartyje“, – aiškina P. Valiukėnas, pridurdamas, jog tvarkinga pirkimo–pardavimo sutartis pirkėjui užtikrina ir teisinį saugumą.

P.Valiukėnas pastebi, jog dar prieš penkmetį madingą dokumentų klastojimą fiziniai automobilių perpardavinėtojai įgudo pakeisti, jog tai neatrodytų taip akivaizdu. Pastarieji dokumentų nebeklastoja, tačiau juose suvesdami duomenis gudrauja, tyčia pateikdami klaidingą informaciją – išgalvotus savo kontaktus, neteisingą SDK kodą arba minėtą mažesnę sumą. Visa tai gali sukelti problemų prireikus susisiekti ar atsekti pardavėją, jei patiriami nesklandumai automobilio eksploatacijos metu.

P.Valiukėnas pažymi, jog norint būti šimtu procentų įsitikinus, jog su nesklandumais, susijusiais ne tik su dokumentaliąja sandorio dalimi, bet ir bendra automobilio apžiūra, neteks susidurti, verta pasitikėti sertifikuotais automobilių pardavėjais.

„Sertifikuotas automobilių pardavėjas niekada neleis klientui pasijausti nejaukiai, jis pirmas suteiks atsakymus į rūpimus klausimus, supažindins su išsamia automobilio istorija, pateiks realios ridos išrašus, pasiūlys automobilį išbandyti gyvo važiavimo metu, o svarbiausia – suteiks komercinę garantiją ir parengs svarbiausius dokumentus, kurie pirkėją apsaugos ir suteiks galimybę prireikus atgauti sąžiningai sumokėtus pinigus“, – sako jis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?