Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

„Baidu“ į autonominių automobilių projektus investuos 1,5 mlrd. JAV dolerių

„Kinijos „Google“ vadinama interneto milžinė „Baidu“ ketvirtadienį pranešė per ateinančius trejus metus į autonominių automobilių projektus investuosianti 1,5 mlrd. JAV dolerių, nes siekia diversifikuoti savo veiklą ir aktyviau konkuruoti su kitomis kompanijoms, kaip „Google“.
„Baidu“ logotipas
„Baidu“ logotipas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Per ateinančius trejus metus „Apollo“ fondas investuos 10 mlrd. juanių (1,5 mlrd. JAV dolerių) į daugiau nei šimtą autonominių automobilių projektų, nurodoma kompanijos pranešime spaudai.

„Baidu“ dominuoja Kinijos internete ir pajamos iš reklamos yra vienas pagrindinių jos pajamų šaltinių. Tačiau Kinijos valdžiai ėmėsi priemonių prieš internetinės reklamos verslą po pernai kilusio skandalo dėl netikro medicininio gydymo reklamos. Todėl „Baidu“ siekia daugiau dėmesio skirti dirbtiniam intelektui ir gausiai investuoja į šį sektorių.

„Baidu“ tikisi pirmoji sukurti automobilį, gebantį savarankiškai vairuoti padedant programinei įrangai ir jutikliams.

„Baidu“ tikisi pirmoji sukurti automobilį, gebantį savarankiškai vairuoti padedant programinei įrangai ir jutikliams. Toks technologinis perversmas leistų kinų konkuruoti su „Google“ kontroliuojančia kompanija „Alphabet“ ir jos specializuota autonominių automobilių antrine bendrove „Waymo“, o taip pat elektromobilių gamintoja „Tesla“.

„Apollo“ fondą „Baidu“ įkūrė kartu su fondu „Yangtze River Industry Fund“, įkurtu pagal Hubėjaus provincijos valdžios vykdomą investicijų programą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos