„Su „Danpower" atstovais bus aptartas elektromobilių infrastruktūros klausimas. Mažiau taršaus transporto naudojimas yra svarbus ir aktualus klausimas, kadangi tai yra viena iš priemonių spręsti klimato kaitos problemas“, – BNS komentavo ministro patarėja Aurelija Vernickaitė.
Anksčiau jau skelbta, kad teisminius ginčus su valstybe baigusi bendrovė „Danpower“ ketina investuoti į elektromobilių įkrovimo stoteles šalyje.
„Danpower“ ir Energetikos ministerijos taikos sutartyje patvirtintas vokiečių ketinimas investuoti į 100 elektromobilių įkrovos stotelių tinklą.
Ministras vėliau penktadienį susitiks ir su žaliosios energetikos atstovais, su jais bus kalbamasi, kaip padidinti atsinaujinančių išteklių dalį transporto sektoriuje, biodegalų įmaišymą į degalus.
Seimas ketvirtadienį pakeitė iki šiol galiojančius reikalavimus dėl biodegalų maišymo į benziną – pritarta siūlymui degalinėse nuo 2020 metų prekiauti benzinu su ne mažiau kaip 10 proc. biodegalų vietoje dabar leidžiamų 5-10 procentų.
Ž. Vaičiūnas susitiks su Lietuvos biodujų asociacijos atstovais, Lietuvos atsinaujinančių išteklių energetikos konfederacijos prezidentu Martynu Nagevičiumi, Nepriklausomų šilumos gamintojų asociacijos prezidentu Vytautu Kisieliumi. Susitikimuose numatomi aptarti ir kiti, pavyzdžiui, šilumos ūkio klausimai.
Ž. Vaičiūnas ketvirtadienį teigė, kad AEI dalies didinimui transporto sektoriuje turi būti skiriamas didelis dėmesys.
„Atsinaujinanti energetika negali būti selektyvi (...) Transporto sektorius yra tas, kuris iki šiol yra labiausiai apleistas: turime tik 3,6 proc. AEI biodegalų transporto sektoriuje, kai tikslas 2020 metais turėti jau 10 proc., o dar 2030 metais – 15 proc.“, – žurnalo „Valstybė“ surengtoje Lietuvos ekonomikos konferencijoje kalbėjo Ž. Vaičiūnas.
Nacionalinėje energetinės nepriklausomybės strategijoje numatyta, kad 2020 metais energija iš atsinaujinančių energijos išteklių sudarys 30 proc. šalies bendrai suvartojamos galutinės energijos, 2030 metais – 45 proc., o 2050 metais – 80 proc.
AEI transporto sektoriuje 2020 metais sieks 10 proc., 2030 – 15 proc., o amžiaus viduryje – 50 proc.