Dar vieni gamintojai atsisveikina su svajone – „Daimler“ uždaro vandenilio programą: „Mums tai per brangu“

„Daimler“ pranešė, kad jiems vandenilio jau gana. Bendrovė daugiau nei 30 metų dirbo su transporto priemonėmis, paremtomis vandenilio kuro celėmis. Iki šiol svajonė apie nulinę taršą, bako užpildymą per 3 minutes ir ilgą nuvažiuojamą atstumą vis dar buvo gyva. Tačiau bendrovė pripažino, kad ši svajonė yra brangi, per daug brangi. Tiesą sakant, dvigubai brangesnė, nei vystant lygiaverčio dydžio baterijomis varomas transporto priemones.
„Mercedes Benz GLC F-Cell“
„Mercedes Benz GLC F-Cell“ / Gamintojo nuotr.

„Daimler“ priklausanti „Mercedes-Benz“, bendradarbiaujant su „Ford“ ir „Nissan“, 2013-aisiais pradėjo vystyti „GLC-F-Cell“ programą.

Kompanijų bendradarbiavimo idėja buvo sukurti kuro elementais varomus automobilius ir jiems skirtą vandenilio papildymo stotelių infrastruktūrą.

„Mercedes-Benz“ buvo vienintelis iš trijų partnerių, kuris gamino automobilius ir taip pasaulį išvydo „Mercedes Benz GLC F-Cell“.

Kompanija pagamino vos kelis šimtus šių vandeniliu varomų automobilių, nes jų gamybos išlaidos buvo labai didelės. Ir tie patys pagaminti automobiliai buvo naudojami tik pačiai idėjos reklamai. Nei vienas „Mercedes Benz GLC F-Cell“ neatsidūrė pirkėjų rankose ir kompanijai šio projekto jau gana.

Sausio mėn. už šį projektą atsakingas „Daimler“ vadovas Markusas Schäferis dar sakė, kad „kuro elementai veikia puikiai. Tai tik išlaidų problema ir viskas yra susiję su automobilių kiekiu. Mums reikia daugiau automobilių.“

Visgi „Automotive News“ praneša, kad artimiausiu metu tokių automobilių nebus, nes „vandenilio kuro elementais varomi automobiliai yra dvigubai brangesni, palyginus su lygiavertę baterijų sistemą turinčiu automobiliu. Todėl vandeniliu varomų automobilių pardavimų kainos neatspindi išlaidų.“

Atsisako planų dėl vandeniliu varomų automobilių

Praėjusių metų lapkričio mėn. „Honda“ – ilgą laiką intensyviai propagavusi vandeniliu varomus automobilius – pareiškė, kad šią programą atideda geresniems laikams.

„Volkswagen“ praėjusį mėnesį paskelbė štai tokį informacinį grafiką, kuriame palygino vandeniliu ir baterijomis varomų automobilių privalumus bei trūkumus.

Volkswagen nuotr./Vandeniliu ir baterijomis varomų automobilių efektyvumo palyginimas
Volkswagen nuotr./Vandeniliu ir baterijomis varomų automobilių efektyvumo palyginimas

Ir pridėjo labai konkretų komentarą: „Viskas rodo, kad baterijos yra geriau ir niekas, kad geriau vandenilis.“

Vandenilio idėja vis dar gyva

BMW, „Hyundai“ ir „Toyota“ dar kol kas laikosi vandenilio technologijos.

Beje, „Daimler“ taip pat visiškai nelaidoja šios technologijos ir nors jos nebevystys lengvųjų automobilių segmente, tačiau dirbs prie sunkiojo transporto priemonių. Šiame segmente kompanija vis dar mato vandenilio perspektyvą.

Štai kaip tik buvo paskelbta, kad „Daimler“ drauge su „Volvo“ gamins vandenilines baterijas sunkvežimiams. 1,2 mlrd. eurų vertės bendra įmonė leis sukurti naujus, baterijomis varomus sunkvežimius ir autobusus, – teigė „Daimler Truck“ valdybos pirmininkas Martinas Daumas.

O kas gi laukia pagamintų „Mercedes-Benz GLC F-Cell“?

Martinas Daumas teigia, kad ši programa jau praktiškai visiškai uždaryta ir pagaminti „Mercedes-Benz GLC F-Cell“ bus parduoti juos norintiems įsigyti klientams.

Naujų vandeniliu varomų lengvųjų automobilių kompanija gaminti neplanuoja.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis