Darius Vaičiulis: apie atšauktus planus, pasiruošimą ekspedicijai ir vis dar trinančius batus

Ekspedicija Antarktidoje – didelio fizinio pasirengimo reikalaujantis žygis. Tą gali patvirtinti Darius Vaičiulis, besiruošiantis ekspedicijai į Pietų ašigalį, kurios maršruto ilgis siekia daugiau nei 600 km. Šiuo metu Čilėje laukdamas žinių apie artėjantį skrydį į Antarktidą, ekstremalaus sporto entuziastas papasakojo, kaip ekspedicijai ruošėsi dar būdamas Lietuvoje, rašoma pranešime spaudai.
Dariaus Vaičiulio žygis baidare
Dariaus Vaičiulio žygis baidare / Asmeninio archyvo nuotr.

Nors kilo nesklandumų, pasiruošimas nesustojo

Šių metų pavasarį D.Vaičiulis buvo suplanavęs keliones į Grenlandiją ir Norvegijos šiaurę, kur turėjo išbandyti atšiaurias, žiemiškas oro sąlygas, labai panašias į tas, kurios pasitiks Antarktidoje. Nors šiuos planus dėl COVID-19 apribojimų jam teko atšaukti, intensyvus pasiruošimas ekspedicijai paskutiniuosius 9 mėnesius vyko Lietuvoje.

„Išbandžiau miegą palapinėje spaudžiant 25 laipsnių šalčiui ir žieminį plaukiojimą baidare. Dažniausiai pasiruošimas buvo vykdomas ilgais žygiais pėsčiomis ir dviračiu su intervaliniais pagreitėjimais. Stengiausi išlaikyti 5 treniruočių per savaitę režimą į pasiruošimo procesą įtraukiant mankštas, jėgos pratimus namie ir treniruotes sporto klube, o savaitgaliais ilgus, 25-40 km pasivaikščiojimus. Paskutinis rimtas žygis vyko rugsėjį, kai nuo Kauno iki Rusnės ėjau 5 dienas po 40 km ir nakvodavau palapinėje pakelėje“, – pasiruošimo užkulisius atskleidžia D.Vaičiulis.

Pasiruošimo metu D.Vaičiuliui teko išbandyti ir kiek neįprastą veiklą – prie liemens specialiu diržu pritvirtintų automobilinių padangų tampymą Zarasų miškuose po 2-3, o kartais ir 4 valandas. Šis užsiėmimas yra rekomenduojamas dėl turimo savo panašumo su tuo, kokią užduotį ekspedicijos dalyviai turės Antarktidoje – 34 dienas tempti paskui save 60-80 kg sveriančias roges.

Prieš išvykdamas iš Lietuvos D.Vaičiulis visą ekspedicijos amuniciją – batus, slides „Amundsenas“, aprangą ir kitą inventorių – išbandė Druskininkų „Snow Arenoje“. Ten, anot D.Vaičiulio, laukė panašiausios sąlygos į tas, kuriomis pasitiks ekstremaliausias pasaulyje žemynas.

„Snow Arenoje“ praleidau keletą dienų po porą valandų kopdamas į kalną ir leisdamasis nuo jo, o vėliau šią procedūrą kartodamas iš naujo. „Snow Arenoje“ suformuoto dirbtinio kalno sukilimas siekia 60 metrų, jis statesnis net už Akselio ledyną, todėl ten turėjau puikias sąlygas išbandyti ekspedicijai paruoštą amuniciją. Tačiau svarbiausia buvo išbandyti batus, kad jie netrintų Antarktidoje ir netektų kankintis keliaujant po 7-10 valandų per dieną. Jie vis dar kelia šiokį tokį diskomfortą, bet pabandysiu tai išspręsti nuvykęs į „Union Glacier Camp“ bazinę stovyklą, kur iki ekspedicijos pradžios praleisime 3-4 dienas”, – pasakoja D.Vaičiulis.

Nori padėti vaikams siekti tikslų

Keliaudamas į Pietų ašigalį, D.Vaičiulis siekia atkreipti visuomenės dėmesį į nepalankiomis sąlygomis gyvenančių vaikų kasdienius sunkumus ir paskatinti juos spręsti suvienijus jėgas. Dėl to, kartu su organizacija „Gelbėkit vaikus” yra vykdoma iniciatyva „Už gyvenimo tikslą kiekvienam Lietuvos vaikui!“. Ja siekiama sutelkti visuomenę ir verslo bendruomenę bendram tikslui – surinkti lėšas 49 „Gelbėkit vaikus“ organizacijos kuruojamiems vaikų dienos centrams, kurie pasirūpintų kokybišku ugdomųjų veiklų organizavimu.

„Nors pasiruošimas ekspedicijai vyko ir vis dar vyksta su tam tikrais iššūkiais, asmeninėmis pastangomis ir su aplinkinių pagalba iki šiol visus juos pavyko įveikti. O tada žengdavau vieną

žingsnelį, kad ir nedidelį, savo tikslo link. Tai yra svarbiausia – judėti į priekį nepaisant visų kliūčių, kurios gali pasitaikyti tavo kelyje. Tokią žinutę šia ekspedicija noriu perduoti vaikams, gyvenantiems sudėtingomis sąlygomis – turint aiškų tikslą ir dėl jo stengiantis, visada atsiras aplinkinių, norinčių ir galinčių padėti”, – sako ekspedicijos laukiantis D.Vaičiulis.

Nevyriausybinės organizacijos „Gelbėkit vaikus“ vadovė Rasa Dičpetrienė sako, kad aplinkinių indėlis į užtikrintą vaikų ateitį yra labai svarbus.

„Visuomenės ir verslo bendruomenės bendromis pastangomis surinktas lėšas skirsime vaikų pasirinktų ugdomųjų veiklų finansavimui. Kokybiškas vaikų užimtumas ir ugdymas padės auginti motyvuotą, iniciatyvią ir svarbiausia – savo tikslų užtikrintai siekiančią jaunąją Lietuvos kartą, net jeigu šiandien sunkumų patiriančių vaikų startinės pozicijos yra prastesnės už jų bendraamžių”, – pasakoja R. Dičpetrienė.

Iniciatyvos „Už gyvenimo tikslą kiekvienam Lietuvos vaikui!“ ambasadorius Darius Vaičiulis ekspedicijos metu neš nevyriausybinės organizacijos „Gelbėkit vaikus“ vėliavą ir iškels ją Pietų ašigalyje. Tokiu būdu bus pažymėta ne tik jubiliejinės ekspedicijos pabaiga, bet ir nevyriausybinės organizacijos „Gelbėkit vaikus“ minimas veiklos Lietuvoje 30-metis. Tapti virtualiais ekspedicijos į Antarktidą dalyviais galite apsilankę ČIA, o prisidėti prie iniciatyvos įgyvendinimo – specialioje Aukok.lt paskyroje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų