„Vis dažniau girdime apie atvejus, kai dideli gaisrai kyla dėl elektrinių paspirtukų sprogimo. Tokie atvejai ne tik pavojingi gyvybei, bet ir pridaro daug žalos. Tais atvejais, kai gaisras kyla daugiabutyje, kaltininkui tenka pasirūpinti ne tik savo patirta žala, bet ir atlyginti ją nukentėjusiems kaimynams.
Tokią žalą dengia turto valdytojo civilinės atsakomybės draudimas, tačiau svarbu įsitikinti, kad dengiamos draudimo sumos būtų pakankamos“, – sako ne gyvybės draudimo bendrovės „Compensa Vienna Insurance Group“ Produktų ir rizikos vertinimo departamento vadovė Julija Judickienė.
Pasak draudimo ekspertės, dažniausiai turto valdytojo civilinės atsakomybės draudimą gyventojai renkasi apdrausti 5 000 – 15 000 eurų suma.
„Tuo atveju, kai kalbame apie žalą, padarytą 20 butų, akivaizdu, kad net jeigu kaltininkas yra apsidraudęs savo civilinę atsakomybę, tokia suma būtų nepakankama padengti padarytos žalos, todėl ją reikėtų kompensuoti iš savo kišenės“, – pabrėžia J.Judickienė.
Pasak draudimo ekspertų, nors ličio jonų baterijų gaisrai kol kas yra palyginti reti, jų padariniai – itin skaudūs, todėl rekomenduoja su šiais įrenginiais elgtis itin atidžiai. Jei baterija neįprastai kaista, prastai veikia ar rodo kitus nusidėvėjimo, gedimo požymius, įrenginio reikėtų nenaudoti, kreiptis į specialistus dėl diagnostikos ar keitimo.
Taip pat reikėtų vengti palikti įrenginius kraunamus be priežiūros ar per naktį. Būtina įsitikinti, kad naudojami tinkami įkrovikliai, rekomenduojama nenaudoti kitų gamintojų neoriginalių produktų.
Turint įrenginį su ličio jonų baterija, ekspertai taip pat rekomenduoja profilaktiškai pasidomėti, kaip reikėtų elgtis jam užsidegus, kokių veiksmų imtis.