Kauniečius ir miesto svečius raginame palikti automobilius namuose, sėsti į autobusą ar troleibusą ir pasimėgauti kitokia kelione į darbą: pradžiuginkite savo mažuosius išskirtine kelione į darželį ar mokyklą, pakvieskite šeimos narius ir draugus nemokamai išbandyti kelionę miesto transportu.
Kelionės metu skaitykite, naršykite internete, plepėkite, gerkite kavą, planuokite dienos darbus ar tiesiog pailsėkite, pasižiūrėkite į gražėjančią miesto panoramą ar pasiklausykite patinkančios muzikos.
„Kviečiame visus jungtis prie šios akcijos ir rodyti pavyzdį savo sąmoningu pasirinkimu, – sako bendrovės generalinis direktorius Mindaugas Grigelis. – Kasdien į gatves išrieda per 300 mūsų viešojo transporto priemonių, iš jų daugiau nei pusė – ekologiškų ir aplinkai draugiškų troleibusų ir autobusų, o artimoje ateityje tokių bus dar daugiau.“
Pasak vadovo, automobilių keliamą taršą mieste galima sumažinti beveik trečdaliu, jei daugiau gyventojų persėstų į troleibusus ar autobusus: vienam autobuso keleiviui tarša yra 15 kartų mažesnė nei automobilio keleiviui.
Be to, važiuoti viešuoju transportu – ekonomiškai naudingiau.
„Siekiame, kad kuo daugiau kauniečių į darbą vyktų visuomeniniu transportu, ypač tie, kurių kelionės tikslas – miesto centras. Nuėmus transporto „krūvį“ nuo centro, mieste ženkliai sumažėtų eismo spūsčių“, - pabrėžė Kauno miesto savivaldybės Eismo saugumo komisijos pirmininkas Rimantas Mikaitis.
Pasak jo, praėjusiais metais vykdyta akcija buvo orientuota į automobilių vairuotojus, kurie viešuoju transportu nemokamai keliavo pateikę savo automobilio techninį pasą.
„Pernai galimybe nemokamai naudotis viešuoju transportu pasinaudojo apie 2 000 kauniečių. Šios akcijos metu sulaukėme pastabų iš miesto gyventojų, jog dauguma vairuotojų automobilyje važiuoja ne vieni, bet su šeima, todėl negalėjo pasinaudoti akcija. Patobulinome sąlygas ir dabar važiuoti galės visi norintys“, - aiškino R.Mikaitis.
Šiuo metu tarptautinė ekspertų komanda tiria Kauno miesto gyventojų kelionių įpročius ir per vienerius metus parengs Kauno miesto Darnaus judumo planą. Analizę atlikę ekspertai pasiūlys efektyviausias priemonės, kurios galėtų paskatinti miesto gyventojus atsisakyti automobilių.
Pirmą kartą akcija „Mieste – be savo automobilio” buvo surengta Prancūzijoje 1998 metais. 2000 metais tokia akcija surengta 760-yje Europos miestų.
Apie tokią akciją - nemokamas keliones viešuoju transportu - kiek anksčiau paskelbė ir Vilniaus viešojo transporto valdytojai.