Tačiau kažin, ar taip teigti yra teisinga. Juk galinio vaizdo kameros, mašininis telefonas bei panašūs privalumai jau prieš daugelį metų buvo parodyti Jameso Bondo filmuose. Savaime suprantama, serijinių automobilių gamintojai apie tai dar nė nesvajojo.
Visgi per 50 metų trukusią filmų apie agentą 007 evoliuciją kai kurios gudrybės išliko neįgyvendintos šiandieniniame pasaulyje. Sutikite, kai kurios iš jų smarkiai praverstų šių dienų situacijose.
Nematomumas
Pernelyg dažnai paštu gaunate nuotraukas už greičio viršijimą? Su šia funkcija tokia problema jūsų nebekankintų. Jamesas Bondas su savo „Aston Martin Vanquish“ kultinio filmo „Die Another Day“ dalyje tokiu būdu stengėsi prasmukti nepastebėtas pro blogiukus, pilotuojančius „Jaguar XKR“.
Nors ir realybėje tokia technologija neegzistuoja, „Mercedes-Benz“ įrodė, jog praktikoje tokį efektą galima išgauti panaudojus gausybę didelių ekranų bei keletą kamerų. Tačiau kyla klausimas: galbūt toks automobilis kaip tik pritrauks daugiau dėmesio, vietoje to, kad būtų nematomas?
Povandeninis automobilis
Nors ir automobilis-amfibija šiais laikais didelės nuostabos nekelia, plaukti po vandeniu yra visiškai kas kita. Filmo „The Spy Who Loved Me“ dalyje „Lotus Esprit“ vaidino ne tik kaip automobilis, bet ir kaip povandeninis laivas. Visgi, kai kurie kino kritikai ar tiesiog pastabūs žmonės iki šiol nesupranta, kokiu būdu į automobilio saloną pateko žuvis (šią sceną turėtų prisiminti ištikimiausi Jameso Bondo mėgėjai).
Tačiau įsivaizduokite, kaip smagu būtų tokią technologiją panaudoti praktikoje – nereikėtų sudėtingos tiltų statybos. O ką jau kalbėti apie automobilius su panoraminiu stoglangiu – jie po vandeniu galėtų mėgautis įdomia ekskursija.
Katapultacijos sėdynė
Tai – dar viena detalė, kuri puikiai tiktų kantrybės neturintiems tėvams. Įsivaizduokite, kad vežate savo vaiką į mokykla, o jis tuo tarpu vieną po kitos traukia Justino Bieberio dainas. Vieno mygtuko paspaudimas, ir salone vėl ramu.
Žinoma, visą mechanizmą reikėtų montuoti turbūt ne iš naikintuvų, nes didelė tikimybė, jog po šios funkcijos panaudojimo keleivis likusią gyvenimo dalį praleis invalido vežimėlyje. Reikėtų pritaikyti kiek „švelnesnę“ katapultą ir, patartina, pasirinkus tik kabrioletą.
Slidės
Net ir visų varančiųjų ratų važiuoklė kai kuriomis žiemos dienomis atrodo bejėgiška, palyginti su vikšrinę pavarą bei slides turinčiais sniego motociklais. Tačiau pamirškite vikšrą – geriau iškart pereiti prie kiek rimtesnių reikalų – raketinio variklio. Pamiršti reikėtų ir kelis šimtus varganų arklio galių, kai už nugaros esanti jėgainė jų turi tūkstančius.
Toks „aparatas“ sniegu padengta autostrada galėtų lėkti greičiau nei leidžia kelio ženklai, tačiau kažin, ar be papildomo kelių šimtų litrų degalų bako nusigautumėte bent jau iš Vilniaus į Kauną... O ir sėkmės atveju, kažkaip juk reikėtų sustoti.
Standartinis defibriliatorius
„Casino Royale“ filme Jameso Bondo „Aston Martin DBS“ medicininėmis reikmėmis buvo aprūpintas panašiai, kaip ligoninė. Pirmosios pagalbos vaistinėlę atstojo defibriliatorius, kelių rūšių priešnuodžiai bei panašios gudrybės.
Kartais keliuose pasitaiko atvejų, kai silpna garbesnio amžiaus vairuotojų širdis tiesiog ima ir sustoja. Tokioje situacijoje šalia sėdintis keleivis turėtų kaip reikiant paplušėti, kad saugiai sustabdytų automobilį bei pagal paskirtį panaudoti defibriliatorių. Elektros šokas galbūt pažadintų širdies ritmą ir išgelbėtų per anksti užgesusią gyvybę.
Fantazuoti galima ir daugiau, tačiau kokių (nebūtinai tikroviškų) privalumų savo automobilyje norėtumėte jūs?