Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Ekologiškas vairavimas – ne tik pavienių aktyvistų, bet ir stambių įmonių prioritetas

Transportas – vienas didžiausių oro taršos šaltinių. Kenksmingos automobilių išmetamosios dujos ardo ozono sluoksnį skatindamos klimato atšilimą, sukelia smogą miestuose bei verčia žmones kvėpuoti sveikatai kenksmingu užterštu oru. Siekiant aktyviai prisidėti prie švaresnės aplinkos kūrimo, pokyčių imasi ne tik pavieniai asmenys, taikydami ekologiško vairavimo rekomendacijas kelyje, bet ir socialiai atsakingos Lietuvos įmonės.
Ekologiško vairavimo taisyklės
Ekologiško vairavimo taisyklės / Org. nuotr.

Autotransporto teršalai Lietuvoje sudaro daugiau nei pusę, o didmiesčiuose  – net iki 70 proc. atmosferos teršalų. Net ir nedideli pasikeitimai siekiant gyventi ekologiškiau, gali privesti prie didelio mąsto pozityvių pasekmių. Vienas tokių pokyčių yra sparčiai visoje Europoje populiarėjantis vairavimo būdas, vadinamas ekologišku vairavimu, kuris ne tik sumažina kuro sąnaudų kiekį iki 30  proc., bet ir prisideda prie aplinkos tausojimo dėl mažesnio išmetamų dujų kiekio.

Praktika atskleidžia, kad ekologiškas vairavimas yra ne tik lengvųjų automobilių privilegija, jo principus galima sėkmingai adaptuoti ir krovininėms transporto priemonėms.

Atsakingas požiūris į ekologišką vairavimą tampa prioritetu ir versle. Praktika atskleidžia, kad ekologiškas vairavimas yra ne tik lengvųjų automobilių privilegija, jo principus galima sėkmingai adaptuoti ir krovininėms transporto priemonėms.

Pavyzdys šiuolaikiniame versle, kaip galima laikytis pagrindinių ekologiško vairavimo principų  – viena didžiausių didmeninės prekybos, platinimo ir logistikos paslaugas teikiančių bendrovių Baltijos šalyse – UAB „Eugesta“.  

„Mums ne tas pats“ šūkiu įmonė vadovaujasi jau septynerius metus, o nuo 2011 m. yra tapusi Pasaulinio susitarimo nare, viešai įsipareigodama remtis 10-čia atsakingo verslo principų.

Šiais metais socialiai atsakingai įmonei ėmus vadovautis ekologiško vairavimo taisyklėmis, iki 2016 m. transporto priemonių sukeliama CO2 emisija apytiksliai bus net 100 tonų mažesnė negu įprastai.

Šiuo metu logistikos skyriuje įmonė naudojasi septyniasdešimčia vilkikų, kurie vos per mėnesį nuvažiuoja daugiau nei 200 tūkst. kilometrų. Apskaičiuota, kad nesudėtingi taupaus vairavimo principai, pritaikyti krovininiams automobiliams leistų pasiekti itin teigiamų rezultatų. Šiais metais socialiai atsakingai įmonei ėmus vadovautis ekologiško vairavimo taisyklėmis, iki 2016 m. transporto priemonių sukeliama CO2 emisija apytiksliai bus net 100 tonų mažesnė negu įprastai. Planuojama, kad naujas vairavimo būdas kuro sąnaudas sumažins iki 5 proc.

„Esame inovatyvi kompanija ir stengiamės tausoti gamtą. Šiuo metu įmonėje organizuojami ekologiško vairavimo kursai, šia tema nuolat kalbame susirinkimuose. Be to, kiekvienoje krovininėje mašinoje yra atmintinės, nurodančios, kaip tinkamai vairuoti“, – teigia prekių pristatymo grupės vadovas Pavelas Šarynskis.

Pagrindinės rekomendacijos ekologiškam vairavimui:

1. Planuokite kelionę iš anksto.

2. Automobilio padangas pripūskite pagal rekomendacijas ir reguliariai tikrinkite automobilio padangų slėgį.

3. Rūpinkitės automobilio technine būkle.

4. Vairuodami pasirinkite tinkamą vairavimo būdą.

5. Nevežiokite nereikalingų daiktų automobilyje, nuimkite laikiklius nuo stogo kai jų nenaudojate.

6. Jei nėra būtinybės, nesinaudokite oro kondicionieriumi ar šildomų sėdynių funkcija. Taip pat stenkitės naudoti kuo mažiau automobilio elektros prietaisų vienu metu.

7. Važiuodami uždarykite automobilio langus.

8. Nevažiuokite automobiliu po vieną, kooperuokitės, tapkite pakeleiviais, pavėžėkite kitus, dažniau naudokitės visuomeniniu transportu.

9. Venkite trumpų distancijų automobiliu.

10. Degalų taupymą paverskite žaidimu arba iššūkiu sau, suskaičiuokite kiek sutaupėte pinigų, susiraskite bendraminčių ir nuolat tarpusavyje palyginkite rezultatus bei pasidalinkite patirtimi!

Plačiau apie rekomendacijas skaitykite čia.

Propaguojamas ekologiškas požiūris į vairavimą visapusiškai naudingas tiek gamtai, tiek verslui. Šiuolaikiniai racionalūs verslo sprendimai neatsiejami nuo socialinės atsakomybės ir ekologijos. Jie ne tik mažina verslo sąnaudas, užtikrina pozityvesnį klientų požiūrį į įmonę, bet, svarbiausia, mažina  atskirtį tarp aktyvios žmonių veiklos ir švarios aplinkos harmonijos.

www.ekorekomendacijos.lt
www.ekorekomendacijos.lt

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų