Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Ekologiško transporto kompensacijoms iš 11 mln. liko 100 tūkst. eurų

Už seno taršaus automobilio sunaikinimą, įsigyjant paspirtuką, dviratį mopedą ar motociklą, viešojo transporto bilietą, gyventojai nuo pernai gegužės jau pateikė daugiau kaip 12 tūkst. prašymų kompensuoti beveik 11 mln. eurų.
Automobilių tarša
Automobilių tarša

Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) pranešė, kad šiuo metu kompensacijoms telikę 96 tūkst. eurų iš papildomai skirtų 3 mln. eurų – šias paraiškas galima teikti iki vasario 1 dienos.

„Paraiškos bus priimamos, kol pakaks šių lėšų. Tikėtina, kvietimas bus stabdomas šią savaitę, pasibaigus skirtai paramai“, – rašoma agentūros pranešime.

Paraiškos bus priimamos, kol pakaks šių lėšų. Tikėtina, kvietimas bus stabdomas šią savaitę, pasibaigus skirtai paramai.

Sunaikinto taršaus automobilio savininkas gali gauti iki 310 eurų kompensaciją už metinį viešojo transporto bilietą, iki 400 eurų – už paprastą dviratį arba elektrinį paspirtuką, iki 700 eurų – už elektrinį dviratį, iki 1 tūkst. eurų – už elektrinį mopedą ar motociklą.

Kompensacija apskaičiuojama pagal faktines išlaidas, neviršijant priemonei nustatytų maksimalių sumų ir bendros 1 tūkst. eurų kompensacijos sumos.

Priemonė startavo pernai gegužės viduryje, vėliau buvo pratęsta ir iki spalio 19 dienos buvo gauta per 9 tūkst. gyventojų prašymų 8 mln. eurų kompensacijoms.

Lapkritį Vyriausybė nutarė perskirstyti Klimato kaitos programos lėšas ir skyrė dar 3 mln. eurų kompensacijoms už sunaikintus taršius automobilius bei naujų ekologiškų priemonių įsigijimą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų