„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2017 02 01 /2017 02 02

Emigrantai atsidūrė užburtame rate: PSD moka, o vairuotojo pažymėjimo negauna

Į 15min redakciją kreipėsi emigrantas Evaldas. Jo teigimu, reikia paviešinti Lietuvos biurokratinio aparato neveiksmingumą. „Paprastai tariant, kiekvienas daro kaip kam patinka, o loginio paaiškinimo kaip nerandu, taip nerandu“, – rašo emigrantas, grįžęs į Lietuvą.
Emigranto Justino automobilio numeris
Emigranto Justino automobilio numeris (asociatyvinė nuotr.) / Skaitytojo nuotr.

Pasak Evaldo, jį labiausiai piktina Vį „Regitra“ keisti ir nelogiški savivaliavimai. Ir kitų valstybinių institucijų, kurios veikia, skaitytojo teigimu, tokiu principu: „paimti eurus – paimsim, bet daugiau – nežinia…“.

Žemiau pateikiame skaitytojo surašytą istoriją, kuri puikiai apibūdina daugelio emigrantų keliamą problemą.

Emigranto istorija: pusmetį priverstas pažeidinėti KET

Šių metų pirmomis dienomis grįžau gyventi į Lietuvą, keletą metų gyvenau kaimyninėje Latvijoje. Grįžau, deklaravau gyvenamąją vietą, kadangi buvau prigąsdintas, kad, jei tik darbo neturėsiu, privalėsiu kas mėnesį mokėti PSD, kuris mano žiniomis yra daugiau kaip 30 eurų. O normalaus darbo, kaip žinia, žmogus nesusiranda per vieną dieną – įstojau į darbo biržą.

Iš darbo biržos išmokos negaunu, nors dirbau kitoje Europos Sąjungos šalyje. Na, bet dėl to labai nepykstu.

Labiau supykau, kai patvirtino, kad greitai būčiau prasiskolinęs PSD įmokas. Tai gerai, kad laiku atėjau užsiregistruoti. Na o toliau, pagrindinė bėda – turiu pasibaigusio galiojimo vairuotojo pažymėjimą – jau gavau pareigūnų įspėjimą, kad privalau pakeisti jį nauju.

Pagrindinė bėda – turiu pasibaigusio galiojimo vairuotojo pažymėjimą – jau gavau pareigūnų įspėjimą, kad privalau pakeisti jį nauju.

Pareigūnai liepė – keliauju į „Regitrą“. Bet susiduriu su problema – pasirodo, aš naujo pažymėjimo gauti negaliu. Situacija tokia: pasak darbuotojos, turiu gyventi Lietuvoje bent šešis mėnesius, kad galėčiau pretenduoti į naują pažymėjimą.

Dar kartą paaiškinau, kad teisę vairuoti turiu, man tik „kortelę“ pasikeisti reikia. Pasirodo, nesvarbu – negaliu aš to daryti. Nes, pasak pareigūnės, „neįrodžiau, kad gyvenu Lietuvoje“.

Na palaukit – aš jai sakau – juk grįžau prieš tris savaites, deklaravau gyvenamąją vietą, įsiregistravau darbo biržoje, galiu gauti pažymą... Bet pareigūnei tokios pažymos nereikia – tai nėra įrodymas, kad gyvenu Lietuvoje. Pasak jos, arba turiu pradėti dirbti, arba galiu ateiti po pusės metų.

Tai dabar kaip išeina: jeigu per pirmas tris grįžimo į Lietuvą savaites dar neturiu darbo, turiu priverstinai pažeidinėti KET taisykles, važinėti su negaliojančiu vairuotojo pažymėjimu? O tai prilyginama teisės vairuoti neturėjimui. Tad rizikuoju gauti administracinę baudą ar dar bala žino ką?Tačiau „Regitros“ darbuotojos atsakymas paprastas: pažymėjimo negausiu.

Turiu gyventi Lietuvoje bent šešis mėnesius, kad galėčiau pretenduoti į naują pažymėjimą.

Kokia išvada: kad mokėtum PSD nereikia įrodinėti, jog gyveni Lietuvoje. Tave pareigūnai susiranda. Bet jei nori pasikeisti vairuotojo pažymėjimą, teks pažeidinėti įstatymus ir mokėti baudas. Gyveni tu Lietuvoje, ar ne, vis tiek dabar vairuoti pusmetį negalima.

„Regitra“ vadovaujasi ES nustatyta tvarka

Portalas 15min apie šią dviprasmišką situaciją jau yra rašęs. Tokios tvarkos priežastis labai paprasta.

Visoje Europos Sąjungoje numatyta, jog vairuotojo pažymėjimas turi būti pakeistas šalyje, kuri atitinka vieną iš šių kriterijų:

  • Čia deklaruota gyvenamoji vieta ir pažymėjimą pakeisti norintis gyventojas čia praleidžia bent 185 dienas per metus.
  • Jeigu gyvenamoji vieta nedeklaruota (arba deklaruota mažiau kaip 185 dienas), dokumentu reikia pagrįsti asmeninius ar darbo ryšius su šalimi – pavyzdžiui, turint darbo ar studijų sutartį.

Išsamų „Regitros“ komentarą rasite čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų