„Juk neprašau išmaldos aš – noriu susimokėti už vairuotojo pažymėjimą ir jį pasikeisti. Tačiau to padaryti negaliu“, – paskambinusi 15min redakcijai, pasakojo moteris.
Ji pripažino neseniai sužinojusi, jog jos iki 2017-ųjų Lietuvoje galiosiantis pažymėjimas kitose Europos Sąjungos valstybėse negaliojančiu laikomas jau nuo 2012-ųjų.
Nuvykusi į Jurbarke įsikūrusį „Regitros“ padalinį, moteris išgirdo jai nepatikusį atsakymą: „Kur gyvenate, ten ir turite pasikeisti vairuotojo pažymėjimą.“
„O ką man Vokietijoje pasakys, kai nuvyksiu pas juos su keturis metus negaliojančiu dokumentu?“, – nerimavo iš Jurbarko kilusi emigrantė.
Visoje Europos Sąjungoje numatyta, jog vairuotojo pažymėjimas turi būti pakeistas šalyje, kuri atitinka vieną iš šių kriterijų:
- Čia deklaruota gyvenamoji vieta ir pažymėjima pakeisti norintis gyventojas čia praleidžia bent 185 dienas per metus.
- Jeigu gyvenamoji vieta nedeklaruota (arba deklaruota mažiau kaip 185 dienas), dokumentu reikia pagrįsti asmeninius ar darbo ryšius su šalimi – pavyzdžiui, turint darbo ar studijų sutartį.
Šio teksto herojė, jeigu Lietuvoje aukščiau paminėtų kriterijų neatitinka, turėtų Jurbarko „Regitroje“ išsiimti pažymą, kad jos vairuotojo pažymėjimo galiojimas pasibaigęs, tačiau teisę vairuoti ji dar turi. Tuomet tą pažymą notaro biure reikėtų išversti į vokiečių kalbą ir, nugabenus į Vokietijos „Regitros“ atitikmenį, bus galima pasikeisti pasenusį vairuotojo pažymėjimą nauju.