Tačiau, sulaukę Justino iš Anglijos laiško, pajutome palengvėjimą – ne visi savo automobilius nori vadinti nešvankiais, tik paaugliams juoką keliančiais, žodeliais.
Justinas, gyvenantis Didžiojoje Britanijoje jau 15 metų, rašo, kad čia važinėja daug automobilių su tikrai labai gražiomis raidžių ir skaičių kombinacijomis – žmonių vardais, gėlių, gyvūnų, miestų pavadinimais ir pan. 90 proc. numerių puošia Vytis arba kitokia lietuviška simbolika.
Paties Justino C klasės „Mercedes Benz“ iš kitų išskiria registracijos numeris ne tik su Vyčiu ir ne tik su užrašu „Lietuviais esame mes gimę...“.
Tautiečio automobilį puošianti ženklų kombinacija iš pirmo žvilgsnio primena žodį LIETUVA.
„Mintis čia labai paprasta. Akiai malonus vaizdas ir nostalgija. Yra kelios internetinės svetainės, kuriose galima išsirinkti sau patinkamą numerį. Skiriasi tik kaina: nuo 300 svarų iki keliolikos milijonų svarų“, – rašo Justinas.
Jo automobilio numeriai verti apie 1000–2000 svarų, bet jie neparduodami, tad realios vertės neturi.
Kaip į tokį vardinį numerį reaguoja kiti tautiečiai?
Ogi beveik niekaip, nes tai – ne keiksmažodis (tokių tikrai gatvėse netrūksta). Pasižiūri, pirštais parodo, ir nueina.
Pasak Justino, Jungtinėje Karalystėje negalima užsisakyti norimos skaičių ir raidžių kombinacijos, kaip Lietuvos „Regitroje“. Tad visi numeriai yra atsitiktinės kombinacijos. Ši viena jų. Tokie numeriai buvo leidžiami 1972 arba 1993 metais.