Estijos policija už greičio viršijimą auklės ne tik baudomis: sugalvojo naują nuobaudą

Už greičio viršijimą dažniausiai skiriamos piniginės baudos. Bet jūs žinote populiarų posakį - laikas yra pinigai. Ši dažnai kartojama mintis Estijos keliuose gali virsti įprasta praktika.
Estijos policija pasienyje su Rusija
Estijos policija pasienyje su Rusija / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Kelyje Rapla-Talinas greičio viršytojų netrūksta. Jei esate vairavę Estijoje, žinote, kad estai nekenčia tokių nedrausmingų vairuotojų - kiekvienas ilgesnis kelias ten yra papuoštas greičio fiksavimo įranga. Tačiau sustabdyti kelyje Rapla-Talinas greičio viršytojai dabar sulaukia ne piniginės bausmės.

Estijos policija šiuo metu testuoja naują bausmę už greičio viršijimą - nusižengę vairuotojai tiesiog turi pastovėti šalikelėje. Policijos atstovai pasakoja, kad kiekvienas greitį viršijęs vairuotojas turi pasiteisinimą - skuba į darbą, pas gydytojus, į svarbų susitikimą ar pasimatymą. Baudos to neišspręndžia ir nepakeičia vairuotojų elgesio. Taigi, reikalingos efektyvesnės priemonės.

Skubi? Na, dabar teks stovėti šalikelėje ir kitą kartą žinosi, kad važiuodamas leistinu greičiu tikslą pasieksi greičiau. Tie, kurie leistiną greitį viršija iki 20 km/val. šalikelėje turės stovėti 45 minutes. Jei policija užfiksuos, kad lekiate 20-40 km/val. greičiau nei leistina, teks stovėti visą valandą. Na, o jei pažeidimas bus dar rimtesnis, piniginės bausmės ar net vairuotojo pažymėjimo netekimo išvengti nepavyks.

Kol kas tokia sistema tik testuojama, tačiau greičiausiai vėliau bus pritaikyta ir kituose keliuose. 2017-2018 metais žuvusiųjų kelyje skaičius Estijoje stipriai išaugo, todėl dabar didesnis dėmesys skiriamas ne baudoms, kurios nepakeičia vairuotojų įpročių, o švietimui ir tokioms inovatyvioms akcijoms. Kritikai teigia, kad taip baudžiami vaikai - negalima vairuotojo statyti į kampą ir tikėtis, kad jis pasikeis. Tačiau, ar tai iš tikrųjų veikia, parodys tik laikas.

Akivaizdus tokios sistemos trūkumas yra policijos pareigūnų buvimo kelyje būtinybė. Piniginę bausmę vairuotojui galima skirti labai greitai ir labai paprastai, pasitelkus automatinę greičio fiksavimo įrangą ir kompiuterizuotą baudų skyrimo sistemą. O štai nubausti laiku yra sunkiau. Kita vertus, tik laikas parodys, ar taip įmanoma pakeisti pavojingą vairuotojų elgesį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis