Planuojama rekonstruoti ar naujai pakloti apie 2200 m įvairaus skersmens paviršinių nuotekų tinklų T.Narbuto, Saltoniškių, Sėlių, Upės gatvėse, įrengti nuotekų surinkimo šulinius, paskirstymo kameras ir 750 l/s valymo našumo valyklą bei monitoringo mazgą, taip pat rekonstruoti esamą išleistuvą.
Projekto vertė – 5 mln. Eur. Eliminavus T.Narbuto g. užtvindymo rizikas, teigiamą naudą pajus viso Vilniaus miesto gyventojai ir svečiai, įmonės ir įstaigos. Planuojama darbų pradžia – 2019 m. II ketvirtis, pabaiga – 2020 m III ketvirtis.
Tokios apimties darbai miesto centre yra itin sudėtingi – po intensyvaus eismo gatvėmis driekiasi elektros, šilumos, dujų, vandens tiekimo, buitinių nuotekų ir komunikacijų tinklai, rangos darbų metu teks perkelti ir viešojo transporto kontaktinius tinklus. Užsienyje urbanizuotose teritorijose dažnai naudojama požeminio gręžimo (mikrotuneliavimo) technologija, kuri leidžia sumažinti eismo ribojimus, rangos darbų laiką ir kaštus.
„Mikrotuneliavimas yra inovatyvus, Baltijos šalyse dar retai tenaudojamas požeminių komunikacijų klojimo būdas, todėl tikimės, kad pasirengimas šio projekto įgyvendinimui paskatins Lietuvos statybines organizacijas glaudžiau bendradarbiauti su užsienio įmonėmis, perimti ir pritaikyti geriausias patirtis,“ – teigia UAB „Grinda“ direktorius Kęstutis Vaicekiūtis.
Projektavimo darbus atliko „Sweco Lietuva“. Tai yra pirmasis Lietuvoje municipalinis projektas, rengiamas taikant skaitmeninės statybos (BIM - Building Information Modelling) metodologiją, kuris leidžia sutrumpinti projektavimo laiką, sumažina projektavimo klaidų riziką ir vėliau sumažina statinių eksploatacijos kaštus. Be to, vykdomo projekto įgyvendinimo simuliacija leidžia įvertinti ne tik galutinę statinio būseną, bet ir jo įgyvendinimo technologines ir organizacines galimybes.