Į Lietuvą atvyko „Land Rover Defender“: didelio susidomėjimo sulaukė dar sausį

Vienas patraukliausių dešimtmečio automobilių „Land Rover Defender“ tapo itin nekantriai laukiamu automobiliu – jo gamybos pradžią sustabdė pandemija, o Slovakijos mieste Nitroje iš naujo startuojančios gamybos linijos tiesiog nespėja patenkinti milžiniškos paklausos. Nepaisant to, kad galimybės pačiupinėti „Defender“ laukia daugiau nei 120 pasaulio valstybių įsikūrę oficialūs atstovai, į „Land Rover“ saloną Vilniuje visureigis jau atvyko.
„Land Rover Defender“
„Land Rover Defender“ / Vytauto Pilkausko nuotr.

Kaip rašoma pranešime, „Jaguar Land Rover“ kol kas paleido tik „Defender 110“ gamybos liniją, tad užsisakantiems trumpesnės bazės „Defender 90“ dar teks truputį palaukti.

„Lietuvoje naujasis „Defender“ lankėsi sausį ir sulaukė didelio susidomėjimo, tačiau klientų reakcijos pranoko visus lūkesčius – dar nepradėjus prekybos gavome beveik 200 užklausų išbandyti automobilį.

Belieka tikėtis, kad laikini gamybos ribojimai ir pandemijos nulemti trikdžiai bus pašalinti, ir gamykla pradės veikti visu pajėgumu jau artimiausiu metu. Beje, per šią karantino sukeltą sumaištį „Defender“ netikėtai tapo savotišku laikmečio simboliu – nepalaužiamu, kantriu ir įveikiančiu visas kliūtis. Buvo verta jo laukti“, – pažymi „Land Rover“ Baltijos šalių rinkodaros vadovė Justė Šataitė.

„Defender“ – ypatingas „Land Rover“ atstovas, pats tikriausias šio britų prekės ženklo, kurio pirmasis automobilis gimė ir Amsterdame buvo pristatytas 1948-aisiais, palikuonis. Ilga ir kupina nuotykių „Defender“ istorija lėmė, kad kuklus bekelės darbininkas tapo tikra automobilizmo ir stiliaus ikona.

VIDEO: Frankfurte pristatytas „Land Rover Defender“

Galima suprasti, kad naujojo „Land Rover Defender“ kūrybinei komandai teko labai rizikinga užduotis – surinkti geriausius senojo „Defender“ bruožus ir perkelti juos į ultramodernaus naujojo „Defender“ kūną. Sprendžiant iš entuziastingų atsiliepimų specializuotoje žiniasklaidoje ir gerbėjų forumuose, su užduotimi koncerno inžinieriai ir dizaineriai susidorojo puikiai.

Vien tai, kad visureigyje pirmą kartą per jo 71 metų istoriją atsisakyta rėminės konstrukcijos, skamba lyg šventvagystė, tačiau vietoje rėmo montuojamas itin tvirtas aliuminio monokokas su nepriklausoma priekine ir galine pakaba be problemų susidoroja su visomis bekelės užduotimis dar lengviau nei jo pirmtakas.

Nors „Defender“ platforma sukurta koncerno naudojamos D7 pagrindu, jos architektūroje net 95 proc. dalių yra unikalios, todėl platforma gavo atskirą vardo indeksą – D7x, kur „x“ reiškia „ekstremalus“.

Bandymų metu „Defender“ įveikė daugiau nei 1,2 milijono kilometrų ekstremaliomis sąlygomis – 50 laipsnių karštyje dykumoje, 40 laipsnių šaltyje Arktyje ir 3 kilometrų aukštyje Uoliniuose kalnuose Kolorado valstijoje.

Tokiomis sąlygomis buvo išbandyta ir visiškai nauja visų varomų ratų valdymo sistema „Configurable Terrain Response“, debiutuojanti naujajame „Defender“. Sistema leidžia patyrusiems vairuotojams patiems susikurti nustatymų rinkinį, geriausiai atitinkantį važiavimo sąlygas ir jų vairavimo stilių. Naujokams sistema tiesiog identifikuos ir pasiūlys optimalų režimą esamoms sąlygoms.

Pirmieji į Lietuvą atvykę „Defender“ yra labai ribotos serijos ir siūlomi su dviem – „First Edition“ bei „Launch Edition“ įrangos paketais.

Vilniuje „Land Rover“ salone naujasis „Defender 110“ kainuoja nuo 56 900 eurų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis