Į pajūrį ateina vasara: pradedamas rinkti mokestis už automobilių statymą

Pirmadienį – nedarbo dieną – į pajūrį išsiruošę klaipėdiečiai ir miesto svečiai raginami nepamiršti piniginių. Pajūryje jau montuojami parkomatai ir nuo gegužės 1-osios už automobilio statymą teks susimokėti. Palangoje parkomatai veikti pradės po poros savaičių.
Šią vasarą už automobilių statymą pavyko surinkti beveik dukart daugiau pinigų nei ankstesniais metais.
Automobillių statymas Melnragėje, Giruliuose bei Karklėje valandai kainuos 30 centų. / Ginos Kubiliūtės nuotr.

Klaipėdos miestui priklausančiuose paplūdimiuose Melnragėje bei Giruliuose yra apie 1,2 tūkst. vietų automobiliams. Kasdien nuo 10 iki 20 val. už automobilių statymą teks susimokėti 0,3 euro.

Į Smiltynę – geriau be automobilio

„Pokyčių šiems metams nėra numatyta. Tvarka jau nusistovėjusi, rinkliavos dydis nepakito“, – teigė „Klaipėdos keleivinio transporto“ direktorius Gintaras Neniškis.

Praėjusiais metais vien žaliojoje zonoje, t.y. pajūryje, buvo surinkta apie 117 tūkst. eurų. Tai beveik 4 tūkst. eurų mažiau nei užpernai.

Šiemet atidesni turėtų būti vasarotojai Karklėje – čia taip pat pradedamas rinkti mokestis už automobilių statymą.

G.Neniškis teigė, jog daugiau problemų šiemet gali kilti Smiltynėje, kur rinkliavos dydis didesnis. Pusiasalyje 0,3 euro reikia susimokėti už 20 minučių.

„Šiuo metu vyksta Jūrų muziejaus rekonstrukcija, remontuojamas pirsas. Yra daugiau statybinės technikos, užtverta dalis teritorijos. Todėl automobiliams statyti palikta nedaug vietos. Gali būti, kad automobiliu į Smiltynę nuvažiavę poilsiautojai neras, kur statyti transporto priemonę.

Smiltynėje numatytas žygis, kuriame dalyvaus keli tūkstančiai žmonių. Mūsų organizatoriai klausė, ar bus kur palikti 300 automobilių. Šiuo metu tai yra neįmanoma“, – apgailestavo G.Neniškis.

Paprastai Smiltynėje automobilius palieka užsieniečiai iš Kaliningrado, Latvijos bei Neringoje atostogaujantys lietuviai.

Į Neringą iki Joninių – pigiau

Į Neringą lengvaisiais automobiliais važiuojantys poilsiautojai iki birželio 20-osios mokės 5 eurų dydžio rinkliavą.

Nuo birželio 20-osios iki rugpjūčio 20-osios įvažiavimas jau kainuos 20 eurų. Šitaip poilsiautojai skatinami rinktis viešąjį transportą: į Neringą keliauti autobusais, keltais ir laiveliais. Kuršių nerijoje siekiama skatinti atsisakyti automobilių – siaurose Nidos gatvelėse ir taip trūksta vietos.

Suintensyvėjus lankytojų srautams, Nidos kurorto svečiai kasmet raginami automobilius palikti saugomoje stovėjimo aikštelėje Taikos g. 45. Para lengvajam automobiliui kainuoja 3,5 eurų, valanda – 60 centų. Kitose aikštelėse Nidoje automobilio stovėjimas valandai kainuoja nuo 0,9 iki 1,4 euro.

A.Jašinskienės/15min.lt  nuotr./Alksnynės kontrolės postas
A.Jašinskienės/15min.lt nuotr./Alksnynės kontrolės postas

„Kaip informavo bendrovė „Neringos komunalininkas“, yra pasvarstymų keisti aikštelės, adresu Taikos g. 45, įkainius, bet kol kas tai tik pasvarstymai. Šią aikštelę Neringos savivaldybė nori išplėsti, įrengiant į kraštovaizdį įsiliejančią kelių lygių automobilių stovėjimo saugyklą, nes stovėjimo vietų Nidos gyvenvietėje, ypač vasaros sezono piko metu, trūksta.

Veiksmai, siekiant sutvarkyti šią aikštelę, pradėti praėjusiais metais, o dar iki tol turėjo būti pakeista Kuršių nerijos nacionalinio parko apsaugos reglamento nuostata, kuri šioje teritorijoje draudė daugiaaukščių ir požeminių automobilių stovėjimo saugyklų statymą. Saugykla galės būti ne daugiau kaip dviejų aukštų, iš kurių vienas – požeminis“, – pasakojo Neringos savivaldybės atstovė spaudai Sandra Vaišvilaitė.

Pokyčiai planuojami pagrindinėje Palangos gatvėje

Palangoje rinkliava už automobilių statymą pradedama rinkti nuo gegužės 15-osios. Sezonas tęsis iki pat rugsėjo 15-osios.

Erdvės automobiliams statyti suskirstytos į tris zonas, valandos įkainis jose siekia nuo 0,6 iki 1,7 euro. Brangiausiai statyti mašiną kainuoja vadinamojoje VIP zonoje – Vytauto, Dariaus ir Girėno gatvėse, J.Basanavičiaus gatvės prieigose.

„Artimiausiu metu ketinama apsispręsti dėl pokyčių. Norima Vytauto gatvėje įvesti vienkryptį eismą, kuris eitų nuo Liepojos Klaipėdos link. Viena juosta būtų skiriama dviračiams“, – aiškino Palangos miesto rinkliavų centro vadovas Bronius Martinkus.

Praėjusiais metais rinkliava Palangos biudžetą papildė 366 194 eurais, tai yra beveik 18 tūkst. eurų daugiau nei užpernai.

„Žmonės įprato, kad reikia susimokėti. Tai jau tampa įprasta. Srautas vėl ėmė augti. Kartais, kai būna karštieji savaitgaliai, stebimės, kad Palangoje jaučiame ne pušyno kvapą, o degalų“, – teigė pašnekovas.

Praėjusiais metais pranešimus apie pamirštą susimokėti rinkliavą gavo 3049 kurorto svečiai. Dauguma jų – 1927 – pasirinko vadinamąjį užmaršumo mokestį ir susimokėjo 12 eurų. Likusieji gavo nuobaudas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs