Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Įvardijo, kokių detalių dažniausiai ieško automobilių vagys

Ilgapirščiai lietuviams vis dar kelia galvos skausmą: policijos suvestinėse kone kiekvieną dieną galima rasti bent po keletą įrašų apie viename ar kitame šalies mieste apvogtą ar nuvarytą transporto priemonę.
Išplėštas „VW Passat“ automobilis Šiaurės miestelyje prie prekybos centro.
Išplėštas automobilis. Asociatyvi nuotrauka / Pauliaus/15min.lt skaitytojo nuotr.

Draudimo bendrovės „Ergo“ Transporto priemonių žalų administravimo skyriaus vadovo Raimondo Bieliausko teigimu, pernai Lietuvoje dėl vagių padarytos žalos buvo užfiksuota beveik 500 klientų pranešimų. Nors ši statistika, palyginti su 2016 metais, yra kiek geresnė, tačiau dėl brangstančių detalių, įrangos bei remonto paslaugų nukentėjusiems klientams praėjusiais metais išmokėta bent 45 tūkst. eurų daugiau išmokų.

Taikosi į multimedijas ir navigacijas

Kaip pasakoja R.Bieliauskas, mados tarp vagių pastaraisiais metais nesikeičia – jie didžiausią dėmesį kreipia į transporto priemones, aprūpintas geresne įranga ir turinčias daugiau įvairios elektronikos, kurią galima išmontuoti per trumpą laiką.

„Pastaruosius keletą metų pastebime, jog gauname vis daugiau pranešimų apie multimedijos ar navigacijos įrangos vagystes. Tiems, kas puikiai išmano savo amatą, tai tampa ganėtinai lengvu, tačiau ypač vertingu grobiu. Bent šiek tiek naujesniame automobilyje sumontuota multimedijos įranga gali kainuoti 2–3 tūkstančius eurų ar dar daugiau, o juodojoje rinkoje tai yra ypač paklausi prekė“, – teigė draudimo ekspertas.

„Ergo“ statistika rodo, jog vagių dėmesį labiausiai traukia tų markių automobiliai, kurių šalyje registruota daugiausia. Vagių taikiniu neretai tampa ir prabangūs automobiliai.

„Jei rinkoje yra paklausa, tai gatvėje vagišiams tikrai yra pakankama pasiūla. Kas specializuojasi šioje srityje, gali apšvarinti bet kurį automobilį, nepriklausomai nuo jo kainos. Užtenka poros minučių, kad brangi multimedijos ar navigacijos įranga, buferiuose sumontuoti parkavimo jutikliai, veidrodėliai ar žibintai atsidurtų vagių rankose“, – sakė R.Bieliauskas.

Remiantis „Ergo“ duomenimis, pernai kasko savo transporto priemones apdraudę klientai nuo vagių nukentėjo beveik 500 kartų. 2016 metais buvo gauti 543 pranešimai.

Draudimo eksperto teigimu, prie sumažėjusio vagysčių skaičiaus nemažai prisideda ir policijos pareigūnai. Kaip vieną iš priežasčių R.Bieliauskas įvardija ir lietuvių sąmoningumą, mat dažniau investuojama į pažangias automobilių apsaugos technologijas.

Tarp populiariausių apsaugos priemonių – sekimo ir vietos nustatymo sistemos bei imobilizatoriai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos