Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Jei automobilyje užsitrenkė vaikas: jaudintis, daužti langą ar ieškoti kitų raktelių?

Ne vienam yra tekę susidurti su situacija, kai rakteliai lieka užrakinti automobilio viduje. Kartais gelbsti kiek pravertas langas, kitais atvejais tenka ieškoti kitų išeičių. Tačiau kaip elgtis, kai automobilyje užsirakina mažylis? Pateikiame kelis patarimus.
Ką daryti, jei užsitrenkė automobilio durelės
Ką daryti, jei užsitrenkė automobilio durelės / Toyota nuotr.
Temos: 2 Langas Vaikai

Rūpintis mažyliais – oi kaip nelengva! Net, regis, paprasčiausi dalykai – nuvažiuoti į parduotuvę sauskelnių – yra iššūkis, reikalaujantis puikaus situacijos valdymo. Tenka pasirūpinti tinkama vaiko apranga, surinkti čiulptukus, buteliukus, žaisliukus ar sausainius ir per minutę susiruošti pačiai. Regis, viskas? Puiku. Spėriai apsisukame parduotuvėje, atgal į automobilį, mažylis saugiai prisegtas kėdutėje. Gerai. O kurgi liko rakteliai?

Toyota nuotr./Ką daryti, jei užsitrenkė automobilio durelės
Toyota nuotr./Ką daryti, jei užsitrenkė automobilio durelės

„Svarbiausia – nepanikuoti”, – ramina streso valdymo konsultantė psichologė Giedrė Putelytė. Jei oras nėra itin karštas ar šaltas, vaikui automobilyje saugu. Vadinasi, turite pakankamai laiko rasti geriausią išeitį. Suprantama, neramu dėl vaiko, papildomai erzina ir suveikusi automobilio

Toyota nuotr./Giedrė Putelytė
Toyota nuotr./Giedrė Putelytė

signalizacija, ir aplinkinių reakcijos, tačiau psichologė pataria pasistengti neperduoti savo nerimo mažyliui, o geriau susikoncentruoti į problemos sprendimą. „Tad pirmiausia – ignoruokite dirgiklius, kelis kartus giliai įkvėpkite ir apsvarstykite galimas alternatyvas.“ 

1. Išdaužti langą?

Pirma mintis – „Reikia kuo greičiau atidaryti dureles!” – tikrai nėra pati geriausia. Paradoksalu, bet visada atsiranda geranoriškų padėjėjų, kurie pasisiūlo išdaužti jūsų (!) automobilio langą ir taip atidaryti dureles. „Neskubėkite imtis drastiškų sprendimų. Įvertinkite galimas pasekmes. Jei daušite langą, smūgio garsas ir dūžtančio stiklo garsas tikrai smarkiai išgąsdins ar net psichologiškai traumuos mažylį. Be to, yra tikimybė, kad stiklo šukės mažylį sužeis“, – nepasiduoti praeivių įkalbinėjimams ragina G.Putelytė. 

Psichologei pritaria ir UAB „Tokvila “ gen. direktoriaus padėjėja ryšiams su klientais Violeta Jadzevičienė: „Daužti bet kurį automobilio stiklą yra nesaugu. Jei išdaužto lango nesutvarkysite tuojau pat, toks automobilis patrauks ne tik smalsuolių, bet ir ilgapirščių dėmesį. Automobilį išdaužtu langu palikę be priežiūros bent kelioms minutėms, rizikuojate netekti ne tik asmeninių daiktų ar automobilio detalių, bet ir paties automobilio“. Jos teigimu, taip pat reikėtų įvertinti ir išdaužto stiklo keitimo nepatogumus – naujo stiklo ir remonto darbų kainą, taip pat su tuo susijusias laiko sąnaudas. Bloga mintis. Atmetame.

Toyota nuotr./Ką daryti, jei užsitrenkė automobilio durelės
Toyota nuotr./Ką daryti, jei užsitrenkė automobilio durelės

2. Kur atsarginiai rakteliai?

Juk turite telefoną?  Blogiau, jei telefonas saugiai užrakintas guli rankinėje ant priekinės automobilio sėdynės. Vis dėlto net ir tokiu atveju galite rasti būdą paskambinti namiškiams, kad jie atvežtų atsarginius automobilio raktelius. Nebijokite kviestis taksi – taip bus greičiau, o kelionės išlaidos, lyginant su kaštais, kuriuos patirtumėte dauždama langą, yra nedidelės. 

Įvertinkite, kad raktelių gali tekti laukti apie 40 min., tad apsišarvuokite kantrybe. Pamenate? Mažylis automobilyje. Nors jam neramu, tačiau jis saugus.

Nors jam neramu, tačiau jis saugus.

„Žinodami, kad pagalba jau pakeliui, atsipalaiduokite ir susitelkite į automobilyje likusį mažylį – kalbinkite, gukuokite, žaiskite delnų slėpynes ar žaidimus pirštais. Nekreipkite dėmesio, kaip tuo metu atrodysite praeiviams, juk svarbiausia – jūsų mažylio gerovė.  Beje, ir aplinkiniai, matydami, kaip stengiatės dėl savo vaiko, jus tikrai palaikys ir apdovanos padrąsinančia šypsena”, – pataria streso valdymo konsultantė.
Gera mintis!

3. Mhm, atsarginių raktelių… nėra!

Vis dėlto gali atsitikti, kad namų raktai taip pat liko užrakintame automobilyje, arba atsarginių raktelių nėra, arba nėra nieko, kas galėtų juos atvežti. „Pulti į paniką ir isteriją vis dar nereikia”, – šypsosi G. Putelytė. – „Pagalbos galima kreiptis į profesionalus”.

UAB „Mototoja” Rinkodaros ir komunikacijos vadovė Ingrida Pranskevičienė pasakoja, kad „Toyota“ automobilių serviso profesionalai ne kartą ir ne du yra vadavę savo klientus iš panašių situacijų. „Padedame išspręsti pačias įvairiausias situacijas – nuo automobilio atrakinimo viduje likus rakteliams, iki atvejų, kai mašina neužsiveda išsikrovus akumuliatoriams, kelyje baigiasi degalai ar atsitinka avarija“.  Ji pabrėžia, kad dirbdami su autorizuotais partneriais, „Toyota“ meistrai gali padėti klientams visoje šalyje, ir kaip įmanoma greičiau. „Toyota Eurocare“ dirba kiekvieną dieną ištisą parą, tad prisišaukti operatyvią pagalbą nesunku“, – užtikrina specialistė.  

Tad – jei vaikas „įstrigo“ automobilyje kartu su rakteliais – pernelyg jaudintis nederėtų. Svarbiausia – nusiraminti  pačiai ir nesukelti papildomo streso mažyliui. Išeičių yra net, regis, beviltiškose situacijose.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?