Ugniagesiai naudoja įvairią techniką. Štai miškus gesina sraigtasparniai ir lėktuvai. Pastariesiems kartais sunku prisipildyti vandeniu, todėl jie tam naudoja įvairius metodus. O štai itin maži ugniagesių sunkvežimiai naudojami ant lėktuvnešių denių.
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos motociklus naudoja jau labai seniai, tačiau 21 amžiuje juos naudojančių šalių skaičius ėmė sparčiai augti. Los Andželo miesto Priešgaisrinės apsaugos departamentas motociklus ėmė bandyti tik 2012 metais. O Kazachstane ugniagesių motociklai pristatyti tik 2016 metais. Tikėtina, kad ateityje tokią, sakykime, netradicinę ugniagesių techniką įsigys vis daugiau miestų.
Tiesa yra ta, kad motociklai miestuose yra greitesni už sunkvežimius. Nors vairuotojai privalo pasitraukti iš kelio, kai artėja ugniagesių technika su įjungtais švyturėliais bei sirena, tai padaryti pavyksta ne visada. Kamščiai, siauros gatvės ir nepajudinamos kliūtys (tokios kaip idiotai ir eismo įvykiuose nukentėję automobiliai) apsunkina ugniagesių mašinų judėjimą. Tuo tarpu motociklai yra ne tik greitesni, bet ir manevringesni. Pasaulis kraustosi į miestus, todėl tikėtina, kad ateityje vis daugiau skirtingų šalių priešgaisrinių tarnybų įsigys motociklus.
Tačiau specialiai ugniagesiams paruošti motociklai naudojami ne tik miestuose. Štai Australijoje motociklai padeda ugniagesiams pasiekti ką tik žaibų įpliekstus krūmynų gaisrus. Greitai bekele lekiantys ugniagesių motociklai turi ne tik gesintuvus, bet ir ryšių įrangą, todėl gali atlikti stebėjimus. Jais australų gelbėtojai taip pat leidžiasi ieškoti pasiklydusių žmonių, gelbėja gyvūnus, skuba nuo kelio patraukti nukritusias šakas.
Aišku, motociklai ugniagesiams labiau praverčia miestuose. Štai didžiausiame Brazilijos mieste San Paule motociklai padeda net tris kartus sutrumpinti atvykimo į gaisro vietą laiką. Motociklai turi raktus, skirtus liftams atrakinti, laužtuvus, pirmos pagalbos rinkinius ir daug kitos įrangos.
Ugniagesių motociklai taip pat padeda didžiosioms ugniagesių brigadoms. Jie pirmieji nuskuba į įvykio vietą, naudojimui paruošia hidrantus, išžvalgo vietą ir pagal pastebėtas aplinkybes koreguoja veiksmų planą. Kartais tas pirmasis ugniagesys gali išgelbėti ir ne vieną gyvybę, nes jis turi ugniai atsparią aprangą, gesintuvą, laužtuvus ir pirmos pagalbos rinkinį, todėl nereikėtų manyti, kad ugniagesys be savo sunkvežimio yra bevertis.
Motociklai, beje, gali daugiau nei jūs manote. Singapūro ugniagesiai motociklais atsiveža specialias impulsines patrankas, kurios gali iššauti vandens miglą net 200 metrų atstumu. Jungtinėje Karalystėje naudojami motociklai gali turėti 25 litrus vandens ir putų mišinio, kurį galima paskleisti net 30 metrų spindulių. Nedaug, bet, vėlgi, greitai į gaisro židinį atvykęs motociklas gali taip sustabdyti ugnies plitimą.
Ugniagesiams motociklai yra greito reagavimo priemonė. Kartu jie dažnai naudojami susitikimuose su bendruomenėmis, jie patinka vaikams. Nors motociklas atrodo ne taip įspūdingai, kaip didelis ugniagesių sunkvežimis, jis vis tiek yra labai vertinga priemonė, kovojant su negailestinga ugnimi ar papuolus į kitokią bėdą.