Jeigu atvykusiųjų transporto priemonė viršijo triukšmo lygį, jie ją paremontavo ir grįžo dar kartą pasitikrinti, ar ši jau atitinta numatytas normas.
„Apie prevencinę priemonę sužinojau pamatęs įrašą feisbuke. Nusprendžiau atvykti pasitikrinti, ar turimas automobilis neviršija triukšmo lygio. Džiugu, kad pareigūnai surengė tokią priemonę ir suteikė galimybę pasitikrinti neskiriant baudos. Dar labiau džiaugiuosi, jog mano automobilis netriukšmingas“, – pasakojo vienas iš prevencinės priemonės savanorių.
Jam antrino ir sportiniu motociklu atvykęs kaunietis.
„Šį motociklą turiu ne vienerius metus, todėl išgirdus apie tokią akciją, pasidarė įdomu sužinoti, ar mano turimas motociklas nėra triukšmingas“, – teigė jaunas vairuotojas.
Prevencinės priemonės metu iš visų patikrintų transporto priemonių daugiau nei pusė neviršijo nustatytos normos arba viršijo keliais decibelais. O viršijusių transporto priemonių savininkams policijos pareigūnai rekomendavo sutvarkyti defektus, nes kitas susitikimas gali būti ne toks malonus.
Anot į policijos pareigūnus besikreipiančių gyventojų, triukšmingų transporto priemonių Kauno apskrityje netrūksta.
Policijos pareigūnai pastebi, jog daugiausia tokių pažeidėjų – Kauno centre, Taikos pr., Baršausko g., R. Kalantos g. ir kitose gatvėse, kur gausūs eismo srautai bei jaunimo pamėgtos susirinkimo vietos, automobilių stovėjimo aikštelės.
Kauno apskrities VPK Kelių policijos skyriaus 1-ojo poskyrio viršininko Ramūno Kemzūros teigimu, surengta prevencinė priemonė skirta apeliuoti į vairuotojų sąmoningumą.
„Šiltuoju vasaros sezonu, kai šiltos naktys, gyventojai miega atsivėrę langus, o transporto priemonių keliamas triukšmas trikdo jų ramybę. Dėka Kauno savivaldybės suteikto triukšmo matavimo prietaiso, turime galimybę išmatuoti transporto priemonių keliamą triukšmo lygį, kuris viršija arba neviršija gamintojo nustatytas normas.
Surengta prevencinė priemonė skirta parodyti eismo dalyviams, šiuo atveju transporto priemonių vairuotojams, kad yra galimybė pasitikrinti, pasižiūrėti, kokio lygio triukšmas sklinda iš jų transporto priemonės ir susitvarkyti defektus“, – teigė R.Kemzūra.
Už nustatytos tvarkos nesilaikymą, pirmą kartą nusižengus, taikoma bauda nuo 100 eurų iki 600 eurų, pakartotinai – nuo 500 eurų iki 1000 eurų ir naikinama privalomoji techninė apžiūra.
„Transporto priemonė turi būti techniškai tvarkinga, kitaip gali grėsti skaudžios pasekmės. Atliekant vieną patikrinimą, galima atlikti ir kitą – patikrinti ne tik vairuotojo blaivumą, bet ir pamatuoti transporto priemonės triukšmingumą“, – kalbėjo policijos atstovas R.Kemzūra.