Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Keliuose pasirodė barstytuvai: kuo jie barsto kelius karštą vasaros dieną?

Pastarosiomis dienomis vairuotojai pastebėjo vasarai gana neįprastą vaizdą – į kelius išvažiavo barstytuvai. Pasak „Kelių priežiūros“, esant aukštai temperatūrai, prakaituoja ne tik žmonės, bet ir asfaltas. Kai danga įkaista, ima minkštėti bitumas, galimos deformacijos. Tam, kad vairuotojai išvengtų nepatogumų, bendrovė ant kelio pila skaldelę, skelbiama pranešime.
Kelių barstytuvas
Kelių barstytuvas / AB „Kelių priežiūra" nuotr.

„Vyraujantys karščiai dangą įkaitina iki 50°C, ima minkštėti asfalto dangoje esantis bitumas. Tokį reiškinį vadiname asfalto prakaitavimu. Danga tampa blizgi, minkšta, automobilių padangos formuoja provėžas. Vasarą, kaip ir žiemą, nuolat stebime oro ir dangos sąlygas bei vykstame į kelius barstyti. Tik barstome ne druską – o itin smulkią, 2/5 arba 2/4 frakcijos, skaldelę, kuri sugeria bitumo perteklių ir padidina rato sukibimą su keliu“, – pasakoja Kelių priežiūros valdymo centro vadovas Karolis Sakalauskas.

Daugiausiai bitumo išsiskiria saulės kaitinamoje kelio pusėje, didžiausią ratų apkrovą patiriančiose kelio vėžėse. AB „Kelių priežiūra“ atstovas teigia, kad vietose, kur bitumas itin išplaukęs, gali būti ribojamas ir eismas ar greitis. Tai svarbu siekiant užtikrinti stabdymo kelią, nes jis ilgėja dėl ištirpusio bitumo.

Vairuotojams, pastebėjimusiems bitumo perteklių (važiuojant danga jaučiamas/girdimas čežėjimas, matomas blizgesys), jei yra galimybė, rekomenduojama apvažiuoti „prakaituojančias“ vietas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų