Kokių problemų automobiliai sukelia pavasarį

Nušvitus saulei ir temperatūrai vis dažniau perkopiant 10 laipsnių ribą, vairuotojai suskumba keisti padangų. Tačiau dalis jų pamiršta, jog pirmosiomis balandžio savaitėmis, kuomet gatvės jau nebebarstomos druska, o rytais pamiškėje nesusidursi su plikledžiu, automobiliams verta atlikti keletą papildomų veiksmų.
Automobilio paruošimas pavasario kelionėms
Automobilio paruošimas pavasario kelionėms / Autogidas.lt nuotr.

Pirmasis jų – automobilio plovimas. Per kelis mėnesius šaltojo sezono mašinų kėbulai kenčia – jie gauna daugybę druskų, kurios laiku nenuplautos graužia kėbulą ir pavasarį pateikia rūdimis vadinamų staigmenų.

Visiškai jų išvengti įmanoma tik automobiliu nevažinėjant – jeigu šis žiemą naudojamas, anksčiau ar vėliau rūdžių sulauks. Jų atsiradimą galima ženkliai prislopinti prieš žiemą padengiant jautriausias dalis antikorozine danga, o pačiu šaltuoju periodu dažnai plaunant ir taip neleidžiant druskoms užsibūti. Žiemą, ypatingai esant neigiamai temperatūrai, taip pat rekomenduojama automobilį laikyti kieme – ten dažnu atveju mažiau drėgmės nei garaže, o ir oro cirkuliacija geresnė. Šaltuoju periodu druskų poveikį prislopinti galima ir reguliariai vaškuojant automobilio kėbulą ar padengiant kita danga.

Ką daryti atėjus pavasariui?

Tai – patarimai žiemą. O ką daryti dabar? Efektyviausias būdas palengvinti automobilio dalią – jį išplauti savitarnos plovykloje, nuodugniai su aukšto slėgio srove išpurkšti posparnius ir kitas vietas, kurių automatinė plovykla nepasiekia. Automobilio dugno savitarnos plovykloje nepasieksite, tačiau kai kuriose automatinėse plovyklose siūloma ir šios sunkiai prieinamos dalies švarinimo paslauga.

Efektyviausias būdas palengvinti automobilio dalią – jį išplauti savitarnos plovykloje, nuodugniai su aukšto slėgio srove išpurkšti posparnius ir kitas vietas, kurių automatinė plovykla nepasiekia.

Automobilio kėbulas, jeigu būtų žmogus, bent pusmetį dėkotų už poliravimą. Būtent pavasaris yra geriausias metas tokios dovanos įteikimui.
Kita dalis (t.y. dalys), kurias verta apžiūrėti – stabdžiai. Diskų bei trinkelių nusidėvėjimas matomas plika akimi, tačiau stabdžių žarnelės per žiemą pavargsta – jas veikia ta pati druska, kaip ir kėbulą, - tad jos gali būti sutrūkinėjusios ir savo funkcijos nebeatlikti pačiu netinkamiausiu metu.

Kai pavasarinės duobės mieste užlopomos, automobilį galima nuvaryti į servisą apžiūrai: tegul mechanikai apžiūri pakabą, važiuoklės dalis, stabdžių sistemą. Guminės detalės žiemą gauna ne tik dideles apkrovas, bet ir yra veikiamos ne pačios draugiškiausios aplinkos.

Skysčiai yra ne mažiau svarbūs. Jų lygį patikrinti rekomenduojama: jeigu žiemą aušinimo skysčio trūkumo ir nepajaustumėte, tai vasarą automobilis tokiu aplaidumu nebus patenkintas. Langų plovimo skystis, žinoma, taip pat būtinas: jeigu žieminis yra subalansuotas neužšalti prie žemos temperatūros, tai vasarinis – priskretusių musių ir kitų vabzdžių valymui.

Verta prisiminti, kad joks langų plovimo skystis gerai nenuvalys lango, jeigu jį šluostys pasenę valytuvai. Juos rekomenduojama keisti ne rečiau nei kas metus, o pavasaris tam – tinkamas metas.

Jeigu pats detalesne automobilio apžiūra užsiimti negalite ir nežinote, kam tą patikėti, Autogidas.lt tinklalapyje rasite kelias dešimtis tokias paslaugas teikiančių įmonių skelbimų. O transporto degalių pardavimų skelbimuose galima rasti ir padangų, ir langų plovimo skysčių, ir valytuvų bei kitų automobilinei kasdienybei reikalingų dalykų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai