Visame pasaulyje buvo, ir vis dar yra, uždaryti gamybos centrai, dramatiškas akcijų rinkos kritimas paveikė beveik kiekvienos automobilių firmos vertę, transporto priemonių pardavimai smarkiai krinta, o dauguma pagrindinių automobilių sporto renginių buvo atšaukti.
Autocar.com apžvalgoje galima sužinoti, kaip sekasi automobilių gamybos gigantams.
„Ferrari“ pateikė daugiau informacijos apie veiksmus, kurių ji imasi prieš kitą savaitę planuojamą „Maranello“ gamyklos atidarymą. Pagal „Back on Track“ schemą, įmonė siūlo nemokamus bei savanoriškus kraujo tyrimus visiems darbuotojams, jų šeimoms ir tiekėjų personalui, kad jie galėtų sužinoti, ar neserga koronavirusu.
Be to, įmonė siūlys medicininę pagalbą darbuotojams, norintiems stebėti viruso simptomus ir padės atsekti kontaktus, jei jų tyrimas dėl COVID-19 bus teigiama. Visiems darbuotojams, kurių testas teigiamas, taip pat bus siūlomas nemokamas draudimas, apgyvendinimas, tinkamas izoliuoti save, medicininė ir slaugos pagalba namuose.
„Daimler“ planuoja atnaujinti darbus kai kuriose Vokietijos gamyklose jau nuo balandžio 20 d., nes automobilių paklausa Kinijoje vėl auga. Kartu su kai kuriomis furgonų gamyklomis darbą atnaujins Sindelfingeno ir Brėmeno automobilių gamyklos. Nepaisant šių teigiamų ženklų, „Daimler“ darbuotojai iš Vokietijos ir toliau dirbs trumpiau.
„Audi“ taip pat planuoja atnaujinti kelių gamyklų darbą Vokietijoje bei Belgijoje. Tai padaryti planuojama balandžio 20 d. Vokietijoje gaminami A4, A5, A6, A7 bei A8 modeliai, o Belgijoje – „Audi e-tron“.
„Fiat Chrysler“ jau pradėjo derybas su atsakingais asmenimis ir ruošiasi pradėti darbus iš karto po to, kai Italijoje baigsis karantinas. Kol kas numatoma jo pabaiga – balandžio 13-oji.
„Jaguar Land Rover“ šiuo metu skolina automobilius organizacijoms, kurios prisideda prie kovos prieš koronavirusą visame pasaulyje. Automobiliai skolinami Raudonojo kryžiaus bei kitoms organizacijoms Ispanijoje, Australijoje, Pietų Afrikoje, Kanadoje, Italijoje, Nyderlanduose, Rusijoje, Vokietijoje bei Belgijoje.
„Ford UK“ taip pat skolina turimas transporto priemones įvairioms organizacijoms. Šiuo metu paskolinta virš 200 automobilių keturiasdešimčiai organizacijų.
„Nissan“ jungiasi prie pagalbos įvairioms organizacijoms bei pranešė, kad automobilių savininkams bus pratęstas garantinis laikotarpis.
„Volkswagen“ paaukojo 1 mln. eurų pabėgėlių Sirijoje, Turkijoje bei Graikijoje apsaugai nuo viruso.
„General Motors“ bei jų partneris „Ventec Life Systems“ su JAV Vyriausybe sudarė 408 mln. eurų vertės susitarimą, kuriuo kompanija iki rugpjūčio pradžios įsipareigojo pagaminti 30 tūkst. plaučių ventiliatorių.
„Toyota“ pratęsė gamybos nutraukimą visose Šiaurės Amerikos gamyklose bent iki gegužės 1 d.
BMW neplanuoja pradėt gamybos anksčiau nei balandžio 19 d.
Ne geriausi laikai ir elektromobilių gamintojai „Tesla“.
„Tesla“ jau daugiau kaip dvi savaites yra uždariusi Fremonto gamyklą ir negali gaminti elektromobilių. O dėl koronaviruso pandemijos yra uždarytos ir elektromobilius parduodančios atstovybės. Kompanija jau mažina atlyginimus savo darbuotojams. Tiesa, yra ir gerų žinių – „Tesla“ planuoja savo gamyklas JAV vėl atverti gegužės 4 dieną.
Įmonė taip pat artėja prie oficialios plaučių ventiliatorių gamybos pradžios – jau pristatytas veikiantis prototipas. Jis pagamintas iš „Model 3“ elektromobiliuose naudojamų detalių.