Esant pasikartojantiems atvejams, žadama blokuoti tvarkos nepaisančiųjų prieigą prie „Bolt“. Tokiu būdu siekiama aktyviau formuoti el. paspirtukų parkavimo kultūrą ir išvengti situacijų, kai netvarkingas parkavimas trukdo kitiems eismo dalyviams.
„Bolt Patrol“ tarnyba skirtingais formatais veikia ir kitų šalių miestuose, kur populiarūs žalieji el. paspirtukai. Pavyzdžiui, Estijos ir Portugalijos sostinėse.
„Pasakymas, kad prie kiekvieno žmogaus patrulio nepastatysi – teisingas. Tvarkingai parkuotis privalo išmokti ir įprasti tą daryti kiekvienas paspirtukininkas individualiai. Žinome, kad dauguma mūsų vartotojų tą jau padarė, dar nemaža dalis vos gavę perspėjimą – nebekartoja senų kllaidų. Vis dėlto, egzistuoja ir tas segmentas, kurių parkavimo eksperimentai labiausiai atkreipia praeivių ir visuomenės dėmesį“, – šypsosi Eimantas Balta, „Bolt“ dalijimosi paslaugų vadovas Baltijos šalyse.
Pasak jo, kai kuriose užsienio šalyse jau anksčiau išbandyta „Bolt Patrol“ iniciatyva yra nukreipta į tuos vartotojus, kurių dėmesio nepavyksta atkreipti edukacinėmis priemonėmis. Pavyzdžiui, kai kelionę baigęs vartotojas įkelia „Bolt“ paspirtuko nuotrauką, dirbtinis intelektas sugretina ją su milijonais kitų ir identifikavęs netinkamą parkavimą išsiunčia vartotojui pranešimą, tačiau ar tai turi įtakos kitos kelionės atvejui – nulemia žmogiškasis faktorius.
„Negalime ir nesiekiame bausti, tiesiog skirtingiems žmonėms reikalinga skirtinga edukacija. Vieniems pakanka aiškių taisyklių bei patarimų, kitų dėmesį reikia atkreipti individualiai, tretiems – teks pokalbis su patruliu. Ir vis tiek visada bus tų, kurių kelionės finišą vidury tako ar krūmuose reikės ištaisyti mūsų komandai ar neabejingiems praeiviams“, – įsitikinęs E. Balta.
Platformos atstovai pažymi, kad pranešti apie netvarkingai paliktą paspirtuką gyventojai gali kaip ir anksčiau – atsidarius „Bolt“ programėlės paspirtukų žemėlapį ir kairiajame apatiniame jo kampe spustelėjus šauktuką. Taip pat tą galima padaryti per savo įrenginio naršyklę adresu https://bolt.eu/lt/report-scooter/.
Be Vilniaus ir Kauno gatvių, „Bolt Patrol“ komanda periodiškai vyks ir į kitus miestus, o darbų pasiskirstymas bei tarnybos plėtra priklausys nuo situacijos konkrečiuose miestuose ir jų rajonuose. Šiuo metu „Bolt“ paspirtukais Lietuvoje naudojasi Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Šiaulių, Alytaus, Marijampolės, Mažeikių, Kėdainių, Tauragės, Trakų, Kazlų Rūdos gyventojai ir šių miestų svečiai.