Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kur automobilyje buvo sumontuotas pirmasis kondicionierius?

Pirmąjį automobilį su kondicionieriumi pagamino „Packard Motor Car Company“ Detroite, Mičigano valstijoje. Pirmą kartą visuomenei jis pademonstruotas 1939-aisiais Čikagoje vykusioje automobilių parodoje.
Automobilio bagažinė
Automobilio bagažinė / „Toyota“ nuotr.

Oras automobilio salone buvo atvėsinamas iki reikiamos temperatūros, išdžiovinamas, išvalomas filtrais ir paskleidžiamas po saloną. Įranga kainavo labai brangiai – 274 dolerius (automobilis „Ford“ tuo metu kainavo 742 dolerius). Be to, įranga užėmė beveik pusę bagažinės ir nebuvo labai efektyvi.

Sparčiai plėtojantis JAV automobilių pramonei, jau 1954-aisiais kondicionierius kaip opcija buvo siūlomas visų prabangių markių automobiliuose. Tačiau jis vis dar buvo labai brangus ir ne itin populiarus. Pavyzdžiui, 1952-aisiais kondicionierius pasiūlytas „Chrysler Imperial“ automobilyje, o 1953-iaisiais – kai kuriuose labiau prieinamuose „Crysler“ automobilių modeliuose.

Revoliucija įvyko 1954-aisiais – korporacijos „Nash-Kelvinator” automobiliuose pirmą sykį pasiūlyta integruota ventiliavimo ir vėsinimo sistema „All-Weather Eye”, į kurią įėjo ir šildytuvas, ir kondicionierius. Be to, visi įrenginiai buvo montuojami po kapotu, tad neužėmė vietos bagažinėje.

Tačiau didžiausias šios sistemos privalumas buvo jos kaina – 345 doleriai.  Nors ji buvo mažiausia tarp tuo metu siūlomų, tačiau vis dėl to sudarė maždaug ketvirtadalį pigiausio „Ford“ automobilio kainos (tuo metu jis kainavo 1 548 dolerių).

Pirmąja automatine kondicionavimo sistema tapo „Climate Control“, kurią „Cadilac“ pradėjo automobiliuose montuoti 1964-aisiais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos