Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Lietuva prisijungė prie COP26 deklaracijos dėl nulinės taršos automobilių

Trečiadienį Glazge vykstančioje Klimato kaitos konferencijoje aplinkos ministras Simonas Gentvilas kartu su susisiekimo viceministre Agne Vaiciukevičiūte prisijungė prie COP26 švaraus transporto deklaracijos, skirtos paspartinti perėjimą prie nulinės emisijos automobilių ir lengvųjų komercinių transporto priemonių, pranešė Aplinkos ministerija.
Automobilių tarša
Automobilių tarša / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Klimato konferencijos transporto dieną paskelbta deklaracija nurodo, kad po 2040-ųjų būtų parduodami tik visiškai netaršūs nauji automobiliai bei lengvieji krovininiai automobiliai, o didžiausiose rinkose tai būtų padaryta ne vėliau kaip 2035-aisiais. Dokumentą pasirašė ne tik pasaulio vyriausybių atstovai, bet ir automobilių gamintojai, finansinės institucijos, miestų savivaldybės, kiti.

„Europoje mes jau apsisprendėme, kad 2035 m. čia bus uždrausta prekyba naujais vidaus degimo varikliais. Jau dabar trečdalis Europos automobilių gamintojų savanoriškai įsipareigojo dar iki 2035 m. nutraukti vidaus degimo variklių automobilių gamybą. Norime, jog pasaulis nedelstų eiti kartu ir visi išsivaduotume nuo šimtmetį mus ir atmosferą nuodijusios transporto taršos“, – prisijungdamas prie deklaracijos sakė Simonas Gentvilas.

Ministras pabrėžė, kad šitas pokytis paspartins Europoje gimstančias inovacijas. „Vien Lietuvoje yra net keli elektrinių transporto priemonių gamintojai“, – atkreipė dėmesį jis.

Susisiekimo viceministrės teigimu, susisiekimo arba transporto ministerijoms iki šiol niekada nedalyvavus COP26 derybose ir posėdžiuose, deklaracijos priėmimas yra istorinis žingsnis transporto sektoriui.

„Bendrai vyriausybių, regionų, transporto asociacijų, judumo paslaugų teikėjų bei gamintojų pasirašyta deklaracija – tai automobilių pramonei siunčiamas labai stiprus signalas kuo greičiau pereiti prie švarios gamybos, sistemingai ir skubiai siekiant žalesnio, aplinkai draugiško ir prieinamo susisiekimo. Deklaraciją pasirašė ir automobilių gamintojai, o tai rodo, kad visi esame suinteresuoti, kad nulinio poveikio klimatui tikslai turi būti pasiekti kuo anksčiau, o švarių technologijų pagrindu gaminami automobiliai turėtų tapti prieinami kuo platesnei visuomenės daliai“, – sakė susisiekimo viceministrė Agnė Vaiciukevičiūtė.

Šūkiu „Privalome greičiau“ valstybių ministrų Glazge palydėta deklaracija paliekama atvira kitoms vyriausybėms ir subjektams prisijungti.

Aplinkos ministerijos nuotr./Klimato kaitos konferencijoje Glazge
Aplinkos ministerijos nuotr./Klimato kaitos konferencijoje Glazge

Be to, šių metų kovą aplinkos ministras Simonas Gentvilas kartu su 15 kitų ES šalių ministrų pasirašė Danijos ir Nyderlandų Karalysčių iniciatyvą atsisakyti lengvųjų transporto priemonių su dyzeliniais ir benzininiais varikliais gamybos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?