Kaip parodė šių metų rugpjūtį vykusi apklausa, ruošdami savo automobilį žiemai keturi iš dešimties gyventojų (38 proc.) šiemet ketina pirkti naujas žiemines padangas, ketvirtadalis (25 proc.) planuoja nuvykti į servisą ir atlikti automobilio techninę apžiūrą, penktadalis (21 proc.) keis akumuliatorių ir maždaug kas septintas vairuotojas (14 proc.) ketina pakeisti kaitinimo žvakes. Tuo tarpu trys iš dešimties respondentų (28 proc.) dar nežino, ką jie darys, rengdami savo automobilį žiemai.
Pagal kelių eismo taisykles, vasarines padangas į žiemines privaloma pakeisti iki lapkričio 10 d., tačiau rekomenduojama automobilio padangų būklę pasitikrinti kuo anksčiau – itin svarbu tai padaryti iki pasirodant pirmajam sniegui.
Ruošdamiesi žiemai trečdalis (32 proc.) respondentų planuoja investuoti į naujas automobilio detales ir padangas. Skaičiuojama, kad vidutiniškai naujų žieminių padangų komplektas gali atsieiti apie 300 eurų. Tad taupydami lėšas vairuotojai dažnai renkasi iš naudotų padangų pardavėjų pasiūlymų.
Tokia pat dalis vairuotojų ketina pirkti dalį naujų, dalį senų detalių ir padangų, o mažuma (8 proc.) nurodė ketinantys viską pirkti dėvėtą.
Specialistai pabrėžia, kad pasirinkus naudotas padangas, ypač svarbu atkreipti dėmesį į protektoriaus raštą, gylį bei padangos pagaminimo metus.
Po kiekvienos žiemos padangos praranda savo savybes, todėl jas rekomenduojama keisti maždaug kas tris sezonus. Nepatariama laukti, kol protektoriaus gylis pasieks minimalią 3 mm ribą. Be to, siekiant užtikrinti saugumą kelyje, dauguma padangų gamintojų rekomenduoja rinktis ne mažesnį nei 5 mm protektoriaus gylį žiemą.