Spartus pripažinimas Lietuvoje
UAB „Longo LT“ vadovo P.Valiukėno teigimu, karantinas atnešė ne tik daug iššūkių, bet ir naujų perspektyvų. Dėka lengvos prieigos prie interneto gyventojams kasdienės procedūros, kaip maisto ar kitų buitinių prekių įsigijimas per nuotolį, tapo įprastu reiškiniu. Taip pat vystėsi ir naujos tendencijos, susijusios su automobilių rinka. Pastarosios piliečiams atvėrė duris norimą automobilį virtualioje erdvėje ne tik rezervuoti, bet ir jį įsigyti neišeinant iš namų.
„Dar pandemijos pradžioje didesnių daiktų ar produktų pirkimas internetu atrodė tarsi sunkiai suprantamas reiškinys, tačiau, neilgai trukus, tapo priimtinu ir savaime suprantamu procesu. Greito pripažinimo netruko sulaukti ir alternatyvus automobilių įsigijimo būdas. Šiandien net 30 proc. bendrovės automobilių yra nuperkama būtent internetu“, – pažymi automobilių pardavimo ekspertas.
Budrumas – esminis akcentas
Automobilių pardavimo ekspertas pažymi, jog net ir esant iš pirmo žvilgsnio idealioms sąlygoms įsigyti mylimą automobilį, svarbu neskubėti ir dėmesį atkreipti į keletą svarbių akcentų. Šie ne tik sumažins riziką susidurti su sukčiaujančiais automobilių perpardavinėtojais, bet ir užtikrins, jog transporto priemonė neturi defektų bei yra tokio stovio, kaip nurodyta skelbime.
„Kaip ir gyvos apžiūros metu, taip ir nuotoliu, pirkėjams svarbu apie automobilį žinoti viską, pradedant bendru eksterjero vaizdu, baigiant privalomaisiais dokumentais – išrašais, apimančiais ne tik ridos duomenis, bet ir pirkimo-pardavimo sutartį bei garantija ir jos sąlygas. Pastarųjų buvimą užtikrinti gali kiekvienas sertifikuotas automobilių pardavėjas“, – sako P.Valiukėnas.
Pasak jo, pirkėjams automobilį įsigyjantiems internetu, yra nusiunčiama vaizdinė medžiaga, kurios dėka galima įsitikinti, ar kėbulas neturi defektų, taip pat pateikiama visa automobilio istorija, pridedamas techninės apžiūros lapas ir ridą patvirtinantis dokumentas. Taip pat suteikiama garantija. Visa tai klientą apsaugo nuo rizikos įsigyti nekokybišką transporto priemonę.
„Budrumas visad išlieka svarbia dedamąja atliekant didesnės vertės sandorius. Pavieniai fiziniai automobilių pardavėjai, siekdami kaip galima greičiau atlikti pardavimo procesą, neretai pirkėjui apie tam tikrus transporto priemonės defektus yra linkę tiesiog nutylėti, o svarbių dokumentų neturėti“, – akcentuoja P.Valiukėnas.
Plačios galimybės ir lengvi procesai
Augant paklausai, plečiasi ir galimybės. Anot P.Valiukėno, piliečių, norinčių įsigyti automobilį, neberiboja ir atstumas – gauti priėjimą ir informaciją apie automobilį nesantį Lietuvoje taip pat paprasta.
„Asmenims, susidomėjusiems automobiliais, esančiais Estijoje ar Latvijoje, taip pat yra suteikiama prieiga prie nuotolinės vaizdo medžiagos peržiūros, pateikiama ir nuodugni informacija, jog pirkėjas galėtų susidaryti bendrą vaizdą ir priimti sprendimus dėl tolimesnio žingsnio – perėjimo link pirkimo proceso“, – aiškina automobilių pardavimo ekspertas.
Pasak P.Valiukėno, pirkimo bei dokumentų pasirašymo procesai taip pat nėra sudėtingi. Klientas, nuotoliniu būdu gavęs visą informaciją apie norimą transporto priemonę ir priėmęs galutinį sprendimą dėl įsigijimo, pasirenka: ar automobilį, atlikus rezervacijos mokestį, atsiims asmeniškai, ar šis bus pristatytas prie namų durų.
Taip pat ir pirkimo-pardavimo sutarties pasirašymas, kuris turint visas priemones, anot automobilių pardavimo eksperto, gali būti atliekamas tiek gyvai, tiek internetu.