„Servisas paėmė automobilį tvarkyti ir kelioms dienoms davė pakaitinį. Atvykęs į „Smiltynės perkėlą“, už keltą turiu susimokėti – nors ir gyvenu Neringoje, esu čia registruotas, tačiau ne su savo automobiliu už persikėlimą turiu mokėti papildomai, papildoma rinkliava – poste, kur renkamas ekologinis mokestis“, – aiškino 15min skaitytojas.
Anot jo, „Smiltynės perkėloje“ jis buvo paprašytas pateikti specialią pažymą iš serviso, neva jam suteiktas pakaitinis automobilis, tačiau iki tol nebuvo apie tokią girdėjęs.
Nusiuntus užklausą Neringos savivaldybei, paaiškėjo, kad procedūra būtų dar ilgesnė. Reikėtų ne tik gauti pažymą iš serviso, bet ir ją kartu su automobilio registracijos liudijimu pateikti „Smiltynės perkėlos“ bei Neringos savivaldybės administracijoms.
„Servise išrašoma pažyma apie sugedusį automobilį ir per kiek laiko planuojama jį sutvarkyti bei apie duodamą pakaitinį automobilį. Pateikus AB „Smiltynės perkėlos“ administracijai ir Neringos savivaldybei serviso pažymą bei pakaitinio automobilio registracijos liudijimą, ir jeigu sugedęs automobilis buvo „privestas“ prie žmogaus leidimų, tuomet suteikiami laikini leidimai tam žmogui su pakaitiniu automobiliu važinėti, kol tvarkomas sugedęs automobilis.
Jeigu Neringos gyventojas savarankiškai išsinuomojo automobilį, pasiskolino jį iš šeimos narių ar kt., tuomet pateikęs reikiamus dokumentus Neringos savivaldybei, kad teisėtai gali naudotis transporto priemonėmis, jas „prisiveda“ prie savo leidimų“, – komentavo Neringos savivaldybės administracijos Dokumentų valdymo ir ūkio skyriaus specialistė Indrė Kairytė.