Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Palangos savivaldybė stojo į kovą su nelegalia elektrinių paspirtukų nuoma

Su nelegaliais elektrinių paspirtukų nuomotojais kovojanti Palangos savivaldybė, panašu, rado išeitį – viešai pagrasinus konfiskuoti transporto priemones, kol bus vykdomas tyrimas, gerokai sumažėjo norinčių rizikuoti vasaros uždarbiu.
Polcijos pareigūnai Palangos J. Basanavičiaus gatvėje
Polcijos pareigūnai Palangos J. Basanavičiaus gatvėje / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Elektriniais paspirtukais lakstantys Palangos svečiai tapo tikru galvos skausmu savivaldybei, todėl 2019 metais buvo nuspręsta vasaros sezonui apriboti šių transporto priemonių judėjimą pagrindinėje Palangos J.Basanavičiaus gatvėje, Birutės parke.

Sprendimas pasiteisino – pavyko išvengti skaudžių nelaimių, palangiškiai ir kurorto svečiai jautėsi saugesni.

Tačiau tuo savivaldybės rūpesčiai nesibaigė – šiemet teko kilti į kovą su nelegaliais elektrinių paspirtukų nuomos punktais.

Oficialiame Palangos savivaldybės puslapyje liepos viduryje pasirodė informacija, kad Palangos miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus pareigūnai rengia patikrinimus, kurių metu Palangos miesto viešosiose vietose radus neteisėtai nuomojamus ir laikomus elektrinius paspirtukus bus pradėta administracinio nusižengimo teisena, o minėtos transporto priemonės bus paimtos kaip įrankiai, kuriais vykdomas administracinis nusižengimas.

J. Andriejauskaitės / 15min nuotr./Paspirtukai Palangoje
J. Andriejauskaitės / 15min nuotr./Paspirtukai Palangoje

Informacijoje nurodoma, kad paimti daiktai iki administracinio nusižengimo bylos išnagrinėjimo bus saugomi pareigūnų nustatytose vietose, o išnagrinėjus administracinio nusižengimo bylą ir surašius administracinio nusižengimo protokolą – grąžinami teisėtam valdytojui.

Kaip 15min nurodė Palangos miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus vyriausiasis specialistas Robertas Ražauskas, ši atgrasymo priemonė pasiteisino. Specialisto teigimu, neteisėtai, be savivaldybės leidimo, nuomojami paspirtukai trukdo poilsiautojams praeiti, o komunalinėms tarnyboms tvarkyti miestą.

„Buvo surengta bendra akcija su UAB „Palangos komunalinio ūkio“ darbuotojais. Patikrinimo metu nustatyta, kad visi Palangos miesto viešosiose vietose neteisėtai laikyti ir nuomoti elektriniai paspirtukai buvo pašalinti iki nustatyto termino“, – apie tai, kaip sekėsi vykdyti patikrinimus, pasakojo R.Ražauskas.

Paspirtuko nuoma valandai Palangoje kainuoja 8–15 eurų.

Legaliems nuomotojams nekliūva

Palangos J.Basanavičiaus gatvėje paspirtukus nuomojantis Martynas pasakoja šiuo metu sulaukiantis ne per daugiausia klientų. Iš jo nuomotis paspirtuką valandai kainuoja 8 eurus. Vaikinas pasakoja, kad vidutiniškai jo pajamos siekia apie 70–80 eurų per dieną, geriausiomis dienomis – apie 200.

Pasak Martyno, paspirtukais pasivažinėti norintys kurorto svečiai nepyksta išgirdę, kad J.Basanavičiaus gatvėje ir Birutės parke to padaryti negalės ir dažniausiai paklusniai vežasi paspirtukus į gretimas gatves.

Vaikinas sako turintis visus reikiamus dokumentus nuomai, tačiau patikrinimų sulaukiantis retokai.

„Esame užsiregistravę, turime leidimus, dirbame legaliai. Viskas gerai. Esu girdėjęs, kad kažkur Palangoje yra nelegalių nuomotojų, bet nebuvau su jais tiesiogiai susidūręs“, – sako Martynas, paklaustas, ar nelegalūs konkurentai netrukdo verslui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų