Technologijoms evoliucionuojant nestabdomu greičiu, „Google“ tapo pirmąja kompanija, gavusia leidimą bandyti kompiuterių valdomus automobilius JAV keliuose. „Audi“ žengė iš paskos ir tapo pirmuoju automobilių gamintoju, gavusiu analogišką leidimą – Kolorado valstijoje jau zuja autonominiu būdu valdomi „Audi TT“ prototipai.
„Cisco Systems“ apklausą atliko dešimtyje valstybių, apklausdami po pusantro tūkstančio vairuotojų. Satistika parodo, kad vidutiniškai 57 procentai vairuotojų norėtų važinėti automobiliais, kuriuos už juos valdytų kompiuteriai. Įdomu tai, kad paklausti, ar patikėtų tokias transporto priemones savo vaikams, vidutiniškai 46 procentai apklaustųjų vairuotojų atsakė teigiamai – didesnė dauguma norėtų, kad vaikai rinktųsi visuomeninį transportą.
Taip pat pastebimos gana įdomios tendencijos – technologiškai mažiau išsivysčiusiose šalyse didesnė dalis vairuotojų su malonumu rinktųsi autonominiu būdu valdomus automobilius. Štai Brazilijoje net 95 procentai vairuotojų į tokias transporto priemones žiūri pozityviai, tuo tarpu Indijoje bei Kinijoje šis skaičius siekia atitinkamai 86 bei 70 proc.
Didžiojoje Britanijoje tokių automobilių idėjai pritaria 45 proc. apklaustųjų, Vokietijoje – 37 proc., o technologijų lydere tituluojamoje Japonijoje – tik 28 proc.
Tyrimą atlikusi kompanija taip pat pasidomėjo ir žmonių įpročiais. 83 procentai apklaustųjų teigė, kad automobilį renkasi internetu, tuo tarpu beveik šeštadalis vairuotojų skambina arba vyksta į atstovybes ir tokius reikalus sprendžia be interneto pagalbos.