„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Prekybos centrų automobilių aikštelės vėl pilnos – ką svarbu prisiminti vairuotojams?

Po ilgo laiko vėl leidus dirbti didiesiems prekybos centrams, stovėjimo aikštelėse prie parduotuvių daugėja automobilių, susidaro spūstys. „Lietuvos draudimo“ duomenimis, stovėjimo aikštelėse apgadintų automobilių žalų sumos per metus siekia 116 tūkst. eurų, todėl būtina neprarasti atidumo, jei nenorite pildyti įvykio deklaracijos ir ištuštinti piniginės, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Prekybos centras „Senukai“
Prekybos centras „Senukai“ / Arno Strumilos / 15min nuotr.

Per metus – daugiau nei 116 tūkst. eurų nuostolių

Dažnai tokio pobūdžio incidentai nutinka pilnose automobilių stovėjimo aikštelėse, kai žmonės skuba ir neatkreipia dėmesio, koks atstumas yra iki šalia stovinčio automobilio.

„Avarijos prekybos centrų stovėjimo aikštelėse dažniausiai įvyksta parkuojant automobilį, kai neatsargiai manevruojant yra apgadinamos greta stovinčios transporto priemonės. Pernai tokių incidentų buvo virš 400, o nuostolio sumos siekė daugiau nei 116 tūkst. eurų“, – apie avarijas stovėjimo aikštelėse pasakoja „Lietuvos draudimo“ Žalų departamento direktorius Artūras Juodeikis.

Neatsargumas gali kainuoti kelis šimtus, o kartais ir kelis tūkstančius eurų

Dažniausiai per incidentus stovėjimo aikštelėse pažeidžiamas automobilio dažų sluoksnis, įlenkiamas, apgadinamas sparnas arba durelės.

„Lietuvos draudimo“ nuotr./Artūras Juodeikis
„Lietuvos draudimo“ nuotr./Artūras Juodeikis

„Vairuotojo ir keleivių atidaromomis durimis padaryta žala yra atlyginama pagal privalomąjį transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės draudimą. Tokie įvykiai yra laikomi draudžiamaisiais ir net jei abi transporto priemonės nejuda, o ir variklis nėra užvestas, bet atidarant automobilio dureles subraižomas ar įlenkiamas kitas automobilis, toks įvykis traktuojamas kaip eismo įvykis – pildoma įvykio deklaracija ir kiti dokumentai“, – aiškina A.Juodeikis.

Draudikas pastebi, kad vidutinė nuostolių suma kasmet didėja. 2019 metais vidutinė nuostolių suma viršijo 260 eurų, o 2020 metais stovėjimo aikštelėse padaryta vidutinė žala automobiliams viršijo 300 eurų.

„Svarbu išlikti atidiems ir budriems nepaisant skubėjimo ar didelių pirkinių maišų rankose. Galime sugadinti ne tik savo turtą, tačiau ir svetimą, o apie nuostolius būtina pranešti draudimo bendrovėms. Praėjusiais metais buvo fiksuota žala automobilių stovėjimo aikštelėje, kuri kainavo net 8500 eurų“, – sako A.Juodeikis.

Galime sugadinti ne tik savo turtą, tačiau ir svetimą, o apie nuostolius būtina pranešti draudimo bendrovėms.

Negalima pasišalinti iš įvykio vietos

Anot draudimo eksperto, pasitaiko atvejų, kai klientai pastebi, jog stovėjimo aikštelėje žala buvo padaryta jų automobiliui, o kaltininkas dingęs.

„Tokiais atvejais pasitarnauja KASKO draudimas, kuris atlygina kliento patirtą žalą. Visada svarbu užfiksuoti įvykio faktą, mobiliuoju telefonu nufotografuoti nuostolius ir iškart kreiptis į draudimo bendrovę“, – teigia „Lietuvos draudimo“ ekspertas.

Apgadinus svetimą automobilį ir turtą, niekada negalima pasišalinti iš įvykio vietos, nes tai užtraukia labai rimtas pasekmes.

„Dauguma aikštelių prie parduotuvių yra filmuojamos, taip pat visada būna liudininkų, todėl atsakomybės išvengti nepavyksta. Nukentėjusiam asmeniui paliktas raštelis – taip pat ne išeitis, nes nesušvelnina pažeidimo ir nepadeda išvengti administracinės atsakomybės“, – sako A.Juodeikis.

Arno Strumilos / 15min nuotr./Prekybos centras „Senukai“
Arno Strumilos / 15min nuotr./Prekybos centras „Senukai“

Pataria įvertinti aplinkybes ir likti budriems

Anot „Lietuvos draudimo“ atstovo, vertėtų atidžiai rinktis vietą automobiliui, įvertinti oro sąlygas, kiek nusipirkote prekių ir stebėti vaikus.

„Jei matote, kad išlipti bus sudėtinga, pirma išlaipinkite keleivius ir tik tuomet pastatykite mašiną į tarpą tarp kitų transporto priemonių. Tai pat mūsų klientų patirtis rodo, kad dalis brangiai kainuojančių nuostolių sukeliama, kai dureles iš rankų išplėšia stiprus vėjo gūsis.

Būtinai nepamirškite vaikų – įspėkite juos, kad būtų atsargūs lipdami iš automobilio ir tvirtai laikytų dureles. Atsižvelgdami į konkrečią situaciją, padėkite vaikams išlipti iš automobilio. Jei įsigijote daugiau prekių nei planavote, nepamirškite, kad galite pasinaudoti parduotuvių vežimėliais. Tai nesuvaržys jūsų laisvės – visada turėsite laisvą ranką, kuria galėsite patogiai atsidaryti dureles”, – pataria A.Juodeikis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?