Prezidento patarėjas: dalis taršos mokesčio turėtų grįžti žmonėms

Apmokestinant taršių automobilių savininkus dalis vadinamojo taršos mokesčio turėtų grįžti žmonėms, ypač gaunantiems mažesnes pajamas, sako prezidento patarėjas.
Automobilių tarša
Automobilių tarša / Luko Balandžio / 15min nuotr.
Temos: 2 Automobilis Tarša

Prezidentūros Ekonominės ir socialinės politikos grupės patarėjas Vaidas Augustinavičius sako, kad siūlomas taršos mokestis yra elgsenos mokestis, kuriuo siekiama pakeisti žmonių elgesį, tačiau, pasak jo, svarbu nedidinti dalies visuomenės skurdo.

„Kanadoje gyventojai tam tikras išmokas gauna iš valstybės biudžeto, teikdami metinę pajamų deklaraciją, kad jie galėtų prisidėti prie tos taršos mažinimo, kad jiems ta finansinė našta netaptų skurdo didinimo įrankiu (...) Mokesčių priemonės be papildomų paskatų, – tai nebūtų subalansuota“, – Žinių radijui sakė V.Augustinavičius.

Pasak jo, mokant tokias kompensacijas principas „teršėjas moka“ išlieka, tačiau kartu padedama socialiai pažeidžiamiems žmonėms prisitaikyti prie pokyčių.

„Jeigu tai daro turtingesnės visuomenės, tai Lietuvoje būtinai tai turėtų įvykti“, – teigė patarėjas.

Vyriausybė neseniai pritarė siūlymui atsisakyti automobilių registracijos mokesčio ir palikti tik kasmet mokamą taršos mokestį. Jis būtų renkamas nuo 2023 metų ir visa apimtimi pradėtų galioti 2025 metais, iš jo tikimasi kasmet surinkti apie 170 mln. eurų pajamų.

Ministrų kabinetas taip pat pritarė siūlymui nuo 2023 metų pamažu didinti akcizus taršiausio kuro rūšims, atsisakant lengvatų iškastiniam kurui.

Abiem iniciatyvoms bus reikalingas Seimo pritarimas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis