Prieš Kalėdas – nauji sukčiavimo būdai perpildytose stovėjimo aikštelėse

Draudikai perspėja gyventojus apie naują ir greitai plintantį sukčiavimo būdą: perpildytose prekybos centrų stovėjimo aikštelėse imituojamos bei surežisuojamos avarinės situacijos. Niekuo dėtus prekybos centrų lankytojus sukčiai įtikinėja sukėlus eismo įvykį, kurio nuostolius reikalauja tučtuojau padengti arba pasirašyti fiktyvaus įvykio deklaraciją, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Autombilių stovėjimo aikštelė
Autombilių stovėjimo aikštelė / Sauliaus Žiūros nuotr.

„Sulaukėme klientų skambučių, jog sausakimšoje vieno Vilniaus prekybos centro stovėjimo aikštelėje jaunuoliai įtikinėja su pirkinių maišais į automobilius sugrįžtančius pirkėjus, neva šie prieš tai manevruodami įvažiavo į jų mašiną. Piktavaliai niekuo dėtam asmeniui aiškina, kad išvažiavę iš stovėjimo aikštelės pastebėjo įbrėžimus ant savo automobilio ir atsisukę vaizdo registratoriaus įrašą pamatę, kad šią žalą padarė būtent jo vairuojamas automobilis“, – sako draudimo bendrovės BTA Žalų reguliavimo departamento direktorė Karolina Karpova.

Kad išgalvota istorija skambėtų įtikinamai, melagingos schemos autoriai neretai tikina turintys kelis liudininkus, taip pat demonstruoja nuotraukas su įbrėžimais ant „nukentėjusios“ transporto priemonės ir dar patys pagrasina kviesti policiją, jei nepavyktų „susitarti“ vietoje.

Sukčių taikinyje – mamos su vaikais

Pasak K.Karpovos, užfiksuotais atvejais sukčiai iš tariamų kaltininkų reikalavo tučtuojau atlyginti bent dalį „nuostolių“ mainais už tylą, o nesutikus – prašė pasirašyti eismo įvykio deklaraciją. Pasinaudoję pastarąja tokie asmenys galėtų draudimo bendrovės lėšomis susiremontuoti automobilius, o niekuo dėtiems „kaltininkams“ toks parašas vėliau atsisuktų pabrangusiu civilinės atsakomybės draudimu.

Draudimo bendrovės ekspertė nutikus panašiai situacijai pirmiausia pataria neskubėti pasirašinėti brukamų deklaracijų ar juoba mokėti pinigų. Jeigu asmuo nėra įsitikinęs, kad tikrai įvažiavo ar kitaip apgadino kitą automobilį, visais atvejais tikslinga kviesti policiją, su kurios pagalba bei pasitelkus prekybos centro stovėjimo aikštelės kamerų įrašus bus galima išsiaiškinti situaciją.

„Kaip žinia, daugelis gyventojų paskutines dienas prieš šventes daug laiko praleidžia kelyje ir prekybos centruose. Šventiniu šurmuliu bei gyventojų išsiblaškymu ir naudojasi sukčiai, kurie ieško psichologinėms atakoms labiausiai nepasiruošusių aukų. Net keliais šią savaitę užfiksuotais atvejais tokių sukčiautojų taikinyje atsidūrė mamos su mažais vaikais“, – sako K.Karpova.

Stovėjimo aikštelėse – ir vagystės

Draudikai atkreipia dėmesį ir į įprastesnius nusikaltimus stovėjimo aikštelėse bei kviečia neprarasti budrumo šventinio šurmulio metu.

„Atvykę prie prekybos centro, būtinai nepamirškite užrakinti savo automobilio. Gruodį įprastai padaugėja transporto priemonių apiplėšimų, kuomet prekybos centrų stovėjimo aikštelėse vagys tiesiog pasinaudoja pirkėjų išsiblaškymu. Tad strimgalviais lėkti į parduotuves tikrai neverta, o pakeliui suabejoję, ar nepamiršote užrakinti automobilio, saugumo dėlei geriau grįžkite patikrinti“, – sako BTA ekspertė.

Draudikų teigimu, žinant, kad didelių prekybos centrų prieigos prieš šventes yra padidinta rizikos zona, prieš ten važiuojant verta ruoštis iš anksto: rinktis mažiau populiarų laiką, stengtis vairuoti atsargiai, laikytis saugaus atstumo bei užrakinti savo transporto priemonę. BTA duomenimis, gruodžio mėnesį didžiųjų prekybos centrų stovėjimo aikštelėse užfiksuojama apie 20 proc. daugiau eismo įvykių nei kitais metų mėnesiais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų