Pristatyti skaitmeniniai valstybiniai numeriai, kurie gali apsaugoti nuo vagių ir labai patiks policijai

JAV valstijoje Kalifornijoje pristatytas naujas automobilio valstybinio registracijos numerio tipas. Vietoje paprastos lentelės čia – skaitmeninis ekranas. Jame gali būti atvaizduojamas ne tik valstybinis numeris, bet ir žinutės. Be to, šio tipo rėmeliuose įdiegti GPS siųstuvai, tad juos turintis automobilis gali būti sekamas, rašoma pranešime.
Kalifornijoje pristatyti skaitmeniniai valstybiniai numeriai
Kalifornijoje pristatyti skaitmeniniai valstybiniai numeriai / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Naujo tipo rėmeliai nėra prikimšti aukštųjų technologijų. Tai viso labo planšetiniai kompiuteriai su integruotomis baterijomis.

Gamintojo „Reviver Auto“ atstovai teigia, kad planšetėse įmontuotas GPS siųstuvas pasitarnautų nutikus vagystei, tačiau automobilį nugvelbęs žmogus greičiausiai tiesiog pakeis numerius į paprastus, o „planšetinius“ išmes į artimiausią konteinerį.

Šiuo metu planšetinių numerių įsigyti dar negalima, jie – tik bandymo stadijoje Sakramento mieste. Ar tikimasi šią stadiją pereiti ir galbūt jau šiemet rinkai pasiūlyti naujovę, „Reviver Auto“ atstovai neatskleidė.

Tokio tipo valstybiniai numeriai nebus pigūs. Teigiama, kad pora jų kainuos 699 JAV dolerius, papildomai teks sumokėti už jų sumontavimą, o mėnesinis mokestis atsieis dar 7 dolerius.

Pasak „Reviver Auto“, tokie valstybiniai numeriai bus populiarūs tarp didelius automobilių parkus valdančių įmonių. Kai automobilis stovi, tuomet vietoje valstybinio numerio bus galima rodyti tos įmonės reklamą. Neatmetama, kad tai gali tapti nauja reklamos forma, iš kurios naudą norės gauti ir privatūs vairuotojai. Juk didžiąją dalį laiko asmeniniai automobiliai nėra naudojami, tad jie galėtų tapti neblogais reklaminiais skydeliais.

Ar bus užtikrinta asmens duomenų apsauga?

Skaitmeniniai numerių rėmeliai pasėjo ne vieną abejonę tarp automobilių ekspertų JAV. Jie svarsto, ar bus užtikrinamas privatumas – juk jeigu planšetėje yra GPS siųstuvas ir ją galima sekti, reiškia, galima stebėti visus vairuotojo veiksmus. Pavyzdžiui, policija galėtų sekti kiekvieną greičio viršijimą, o draudimo įmonės pasinaudoti informacija apie KET pažeidimus ir padidinti poliso kainą.

Kitoms įmonėms gali būti įdomu matyti, kur vairuotojas važiuoja, kokioje degalinėje pila benziną, kurioje parduotuvėje apsipirkinėja ir t. t. Jeigu valstybinių numerių-planšečių sistema būtų susieta su socialiniais tinklais, tokiam vairuotojui galėtų būti rodoma labai tikslinė jo mėgstamų produktų konkurentų reklama.

Be to, tokios planšetės gali būti „nulaužtos“ ir važiuojančiame automobilyje vietoje valstybinio numerio hakeriai gali pradėti rodyti kitokią informaciją.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis