Kaune į sukčių pinkles pakliuvę asmenys įmonės darbuotojams įvardijo ir tikslias pinigų sumas, kurias sumokėjo už pažadėtą neva tikrą vairuotojo pažymėjimą. Sukčiai skelbiasi tokias paslaugas teikiantys už 600–800 eurų. Be to, asmenys prisipažino nelegalia veikla užsiimantiems asmenims perdavę tokių dokumentų kaip paso ir medicininės pažymos kopijas.
Taip pat visai neseniai panašus atvejis įvyko ir Šiauliuose. Po B kategorijos praktikos egzamino darbuotojui pranešus, kad egzaminas neišlaikytas, asmuo paprašė grąžinti sumokėtus pinigus už neva iš anksto pažadėtą teigiamą įvertinimą.
„Noriu pakviesti visus būti sąmoningus ir nepasikliauti sukčių melagystėmis apie lengvesnius kelius gauti vairuotojo pažymėjimą. Tokiu būdu prarasite ne tik savo pinigus, tačiau galite įkliūti ir į finansines machinacijas apie tai nieko net nenutuokdami. Jokiu būdu neatiduokite savo asmens dokumentų ar jų kopijų nepažįstamiems asmenims“, – pasakojo „Regitros“ generalinio direktoriaus pavaduotojas Saulius Šuminas.
Paprastai, siekiant išvilioti pinigus, yra pasakojamos istorijos apie tai, kad asmuo turi artimą draugą, dirbantį „Regitroje“ arba policijoje, kuris yra „padėjęs“ ne vienam žmogui. Išgalvoti pavyzdžiai tarsi sukuria pasitikėjimo jausmą, o sukčiaus raginimai greičiau apsispręsti, nes jis neva neturi laiko, dažnai tampa lemiamu veiksniu.
Pastebima, jog dažniausiai tokiais pasiūlymais susižavi asmenys, kurie yra praradę teisę vairuoti, arba jauni žmonės, neseniai grįžę iš užsienio ir galimai turintys papildomų pinigų.